BIAŁORUŚ I POLSKA BĘDĄ PROMOWAĆ KANAŁ AUGUSTOWSKI POD JEDNĄ MARKĄ

Reklama

Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką. Delegacja Sejmu RP na czele z Wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim odwiedziła we wrześniu Obwód Grodzieński. Podczas spotkania mówiło się o tym, że Białoruś i Polska będą promować kanał Augustowski pod jedną marką i pracować nad wspólnymi projektami w turystyce.

"Na Białorusi są doskonałe możliwości dla rozwoju turystyki. Odnotowujemy wzrost zainteresowania w Polsce ze strony gości z Europy Zachodniej, możemy zaoferować im więcej. Dlatego musimy rozwijać wspólne projekty, które mogłyby przyciągnąć na terytorium dwóch krajów dodatkowych turystów" - powiedział Ryszard Terlecki. Jego zdaniem, już w 2018 roku będzie można mówić o konkretnych propozycjach.

"Obwód Grodzieński utrzymuje dobre kontakty z regionami Polski, nie tylko w sferze gospodarczej, ale i w dziedzinie kultury i turystyki, gdzie mamy wspólne interesy i cele. W szczególności, rozwój kanału Augustowskiego pod jedną marką przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego po obu stronach granicy", - zaznaczył podczas spotkania zastępca przewodniczącego Obwodowego Komitetu Wykonawczego Wiktor Liskowić. Z 35 tys. turystów korzystających z możliwości odwiedzić park "Kanał Augustowski" bez wizy, jedną trzecią stanowią obywatele Polski.

Strony również omówiły możliwości współpracy gospodarczej. Ryszard Terlecki wysoko ocenił warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i inwestycji na Białorusi. "Obroty handlowe między krajami wzrósły o 8%, ale widzę rezerw do dalszego wzrostu", - zaznaczył.

Obwód Grodzieński i regiony Polski kontynuują współpracę w zakresie projektów transgranicznych. Teraz w trakcie rozpatrywania w programie "Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020" znajdują się ponad 120 wspólnych inicjatyw dotyczących kultury, edukacji, sportu, turystyki, medycyny i innych kierunków z łączną kwotą dofinansowania około 78 mln €

Autor: 
Tłum. Irina Michajewska
Źródło: 

lovegrodno.by

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama