Para Brytyjczyków chciała 20 tys. funtów za nieudane wakacje. Wpadli przez facebook

Reklama

sob., 10/21/2017 - 09:40 -- zzz

 

Para Brytyjczyków domagała się odszkodowania w wysokości 20 tys. funtów za nieudane wakacje. Teraz mogą żałować swojej decyzji, ponieważ sąd uznał, że są oszustami i wymierzył im surową karę. Wpadli, ponieważ zdradziły ich zdjęcia na Facebooku.

 

 

 

Po stronie biura podróży stanął sąd, który uznał, ze roszczenia Brytyjczyków były nieudolnym oszustwem.

Po stronie biura podróży stanął sąd, który uznał, ze roszczenia Brytyjczyków były nieudolnym oszustwem. (Facebook.com)

Pochodzący z miasteczka Wallasey 43-letni Paul Roberts i jego o 10 lat starsza partnerka Deborah Briton chcieli w łatwy sposób zarobić na wakacjach. Para była z dwójką dziećmi dwukrotnie z na urlopie na Majorce – w 2015 i w 2016 r. Poskarżyli się biurze podróży Thomas Cook, że w trakcie obu wyjazdów zatruli się jedzeniem w hotelu.

 

 

Paul i Deborah okazali się mało przewidywalni, ponieważ ich profile na Facebooku były pełne zdjęć, na których widać, że cudownie spędzają czas i że w pełni korzystają z uroków urlopu. Z kolei we wniosku reklamacyjnym poskarżyli się, że cierpieli na gorączkę, skurcze żołądka i rozwolnienie. Łącznie chcieli otrzymać 20 tys. funtów (ok. 95 tys. zł) rekompensaty.

Biuro podróży, poza wypłaceniem odszkodowania, musiałoby zapłacić dodatkowo ok. 28 tys. funtów kosztów sądowych i prawnych, dlatego postanowiło nie patyczkować się i podało rodzinę do sądu.

 

 

Po stronie organizatora stanął sąd w Liverpoolu, który uznał, ze roszczenia Brytyjczyków były nieudolnym oszustwem. Deborah została skazana na 9, a Paul na 15 miesięcy pozbawienia wolności. Po rozprawie zostali przewiezieni do aresztu. Para była zaskoczona i zbulwersowana, jednak sędzia Aubrey podczas mowy końcowej podkreślił, że nie będzie więcej pobłażania w tego typu sprawach. – Jesteście zwykłymi, chciwymi oszustami i próbowaliście dostać coś za darmo. Osoby, które są nieuczciwe i domagają się nieuczciwych roszczeń muszą spodziewać się natychmiastowego pozbawienia wolności – skomentował sędzia.

 

Okazuje się, że w ostatnich kilku latach niemal siedmiokrotnie wzrosły oświadczenia brytyjskich turystów o zatruciach pokarmowych w trakcie wyjazdów. Część z nich jest prawdziwa, jednak zdecydowana większość to po prostu próby wyłudzenia odszkodowania.

Para skazanych Brytyjczyków / Press Association

 

Wyrok bardzo ucieszył organizatora wyjazdów. – Ten wyrok pokazuje, jak poważna stała się kwestia udawanych chorób. Ta sprawa w pełni odzwierciedla to, co się dzieje w branży turystycznej. Musimy chronić wakacje nasze i naszych klientów przed tymi, którzy próbują oszukać system – mówił rzecznik firmy Thomas Cook. – Mamy nadzieję, że to jasna wiadomość dla turystów, że konsekwencje takiego zachowania mogą być bardzo poważne – dodał.

Podobna sprawa toczyła się kilka miesięcy temu w Polsce, jednak miała inny finał niż w przypadku brytyjskiej pary. Rodzina z Poznania domagała się zapłaty rekompensaty za nieudane wczasy w Kenii. Jednak sąd odkrył, że po powrocie pochwaliła się na portalu społecznościowym, że przyjemnie spędzała czas. Ocenił, że nie można żądać zadośćuczynienia za zmarnowany urlop i pisać na Facebooku, że "było zajefajnie".

 

 

Autor: 
foto: facebook
Źródło: 

wp

Komentarze

Wysłane przez Mago (niezweryfikowany) w
Heheh jak w temacie kłamać trzeba umieć, nie pierwszy raz dzięki facebookowi kłamstwo wyszło na jaw :)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama