"Browar Pilsner Urquell w Pilźnie - poznajcie historię produkcji piwa"

Reklama

Zwiedzanie browaru Plzeňský Prazdroj i Muzeum Piwowarstwa zapozna was z tajemnicą i historią niezwykłego procesu warzenia piwa Pilsner Urquell. Zobaczycie np. wystawę Pilsner Urquell i film o producji piwa Pilsner Urquell w kinie panoramicznym z obrotowym audytorium.

Mieszczański browar w Pilźnie został założony przez pilźnieńskich piwowarów w roku 1842, pierwsza partia piwa została uwarzona 5 października 1842 roku. Niebawem sława piwa Plzeňský Prazdroj pod marką Pilsner Urquell rozeszła się na cały świat a browar stopniowo się powiększał aż do dnia dzisiejszego. Dzisiaj browar jest żywym i dynamicznym miejscem, gdzie tradycyjny proces warzenia piwa Pilsner Urquell przeplata się z najnowocześniejszymi technologiami browarniczymi. Powstał tak unikatowy przemysłowy zabytek, który przyciąga nie tylko wszystkich koneserów i miłośników dobrego piwa.

Zwiedzanie browaru Plzeňský Prazdroj - Spotkanie z legendą Pilsner Urquell: trasa dla zwiedzających prowadząca przez autentyczne miejsca, gdzie się od początku wyrabia piwo Pilsner Urquell. Podczas zwiedzania odwiedzicie współczesną rozlewnię o możliwości napełniania 120 000 butelek na godzinę, unikatową wystawę surowców, historyczną i współczesną warzelnię piwa Pilsner Urquell i salę sław, ukrywającą najwspanialsze eksponaty browaru. Nieodłącznym zakończeniem wycieczki jest zwiedzanie historycznych piwowarskich piwnic i degustacja niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa Pilsner Urquel (tylko dla zwiedzających powyżej 18 roku życia)

Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa - Historia piwa: muzeum piwowarstwa jest jedynym tego rodzaju muzeum na świecie. Przyjdźcie na zwiedzanie muzea i poznajcie historię piwa od średniowiecza do współczesności. Muzeum znajdziecie w wyjątkowo dobrze zachowanym piwowarskim domu, z którego bije atmosfera średniowiecza. Opowie wam on o produkcji oraz sposobie podawania i picia piwa. Zabawna i pouczająca wystawa ucieszy miłośników historii i piwowarstwa.

Dla miłośników piwa Gambrinus jest do dyspozycji także program zwiedzania browaru Gambrinus, gdzie przy okazji nauczycie się jak poprawnie nalewać piwo.

Autor: 
Zuzanna Leśniak
Źródło: 

kudyznudy.cz

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama