Wskazówki jak zorganizować wakacje low cost w sezonie letnim

Reklama

Letnie wakacje? Morze, góry czy wieś- nie ma to znaczenia, najważniejsze, że będą w wersji lowcost! Jeszcze nie tak dawno największą popularnością cieszyły się wakacje last minute, obecnie sekret tkwi w zaplanowaniu wakacji z wyprzedzeniem. Dla tego, kto nie zarezerwował wakacji prawdopodobnie jest już za późno, ale dzięki poniższym radom możecie to jeszcze naprawić!

Punkt pierwszy: Kiedy i jak

Organizacja czasu odgrywa kluczową rolę zarówno pod względem rezerwacji celu podróży, jak i dostępności lotów, wynajmu samochodu czy różnego rodzaju zakwaterowania.

Punkt drugi: rezerwujcie online

Obecnie, za pośrednictwem Internetu możemy znaleźć praktycznie wszystko. Wskazówka: poszukajcie zniżek na portalu Opodo na wycieczki zorganizowane, Airone na loty oraz Hotels.com na rezerwację hotelu. Zapewniam Was, że w ten sposób możecie zaoszczędzić nawet do 50% kosztów całego wyjazdu!

Punkt trzeci: ustalcie cel podróży

Wasz wybór może paść na skorzystanie z lokalnych atrakcji bądź spędzenie wakacji w bardziej odległych zakątkach. Często najlepsze oferty dotyczą takich kierunków turystycznych jak Karaiby i to po cenach poniżej kosztów!

Punkt czwarty: Planujcie

Dowiedzcie się co możecie zwiedzić po dotarciu na miejsce, pomoże Wam to zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze! Zdobądźcie informacje o restauracjach mniej popularnych wśród turystów, zakupcie bilety do muzeów i zabytków za pośrednictwem Internetu oraz zróbcie listę miejsc, które możecie zwiedzić za darmo.

Punkt piąty: ustalcie swój budżet

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na „niespodzianki” ustalenie budżetu na wyjazd jest obowiązkowe. Weźcie pod uwagę zasoby finansowe niezbędne na przebycie drogi, zakwaterowanie, wycieczki, a osobno na podróż samą w sobie. Wskazówka: uwzględnijcie również niewielką sumę na drobne wydatki i kaprysy, których z pewnością nie unikniecie będąc na miejscu.

Punkt szósty: dzielcie się wszystkim!

Najlepszym elementem każdej podróży jest dzielenie się doświadczeniami, informacjami i emocjami. Dopytajcie się o współdzielenie mieszkania, pokoje wynajmowane przez miejscowych, rodzinnie prowadzone pensjonaty oraz wycieczki w grupach zorganizowanych. Współdzielenie podróży wzbogaci Wasze doświadczenia oraz z pewnością pomoże zaoszczędzić wydatki!

Autor: 
Tłumaczenie: Magda Piórkowska
Źródło: 

------------------

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama