5 powodów, dla których powinieneś poczekać z małżeństwem do wspólnej podróży

Reklama

sob., 04/03/2021 - 21:32 -- MagdalenaL

I oto nastała wielka miłość. Cieszycie się doskonałym szczęściem, mieszkacie razem od dwóch miesięcy i wszystko idzie cudownie. A nawet lepiej - znacie się od pięciu lat, wynajęliście już mieszkanie i planujecie zrobić kolejny duży krok: małżeństwo! 

Daleko nam do wzbudzania wątpliwości czy jesteś pewien, ale czy kiedykolwiek wybraliście się razem na wycieczkę, nieważne czy tylko na tydzień do domku na wsi czy w całkiem nowe miejsce jak Peru? Jeśli nie, jest jeszcze czas, aby zrobić, zanim staniesz przed ołtarzem. A oto 5 powodów, które mogą cię skłonić do zorganizowania małej wycieczki tylko dla was dwojga. 

Wycieczka często ujawnia w ludziach to, co najlepsze ... ale także to, co najgorsze! 

Czy to z powodu ekscytacji podróżą, efektu nowości, czy też z różnych innych powodów, ale cała ta zwiększona wrażliwość może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. 

Rzeczy, które wydawały się mniej problematyczne w domu, problemy pozornie rozwiązane, mogą pojawić się bez ostrzeżenia i stać się o wiele bardziej poważne niż normalnie. Jednocześnie podróżowanie z ukochaną osobą może nam przypomnieć, jak bardzo ją kochamy. Jeśli doświadczasz trudności w swoim związku, podróżowanie może zmusić cię do stawienia im czoła. 

Jeśli zamierzasz się pobrać, nie powinieneś mieć problemu z opuszczeniem swojej strefy komfortu ze swoją drugą połówką 

Okej, prawdopodobnie oboje czujecie się trochę nieswojo. Nawet jeśli stać Cię na luksusowe podróże, to i tak wychodzisz trochę poza swoją strefę komfortu (chyba że jesteś przyzwyczajony do podróżowania raz na dwa tygodnie): znasz tam mniej ludzi, być może nie jesteś zbyt przyzwyczajony do lokalnej kultury ... I w tym przypadku postępuje się oraz myśli inaczej. 

I to właśnie sprawia, że życie jest takie cudowne: możliwość poszerzenia swojej strefy komfortu! Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że właśnie to jest plusem spędzania życia z kimś innym. A jeśli nie możesz tego zrobić teraz, nawet podczas podróży, możesz nie być w stanie zrobić tego później. 

Podróż pozwoli wam jeszcze lepiej się poznać 

Możesz pomyśleć, że nie dasz rady bardziej poznać swojego partnera bądź swojej partnerki. W takim razie jest szansa, że rutyna i banalność zaatakują cię szybciej, niż się spodziewasz. 

Podróżowanie pozwoli wam obojgu wyrwać się z rutyny i skupić się na sobie. Na przykład, jeśli wyjedziecie na miesiąc lub dwa i wrócicie szczęśliwsi niż kiedykolwiek, będziecie wiedzieć, że możecie spędzić więcej wspaniałych chwil tylko we dwoje, o czym niektóre pary nawet nie wiedzą. 

Będziesz wiedzieć jak druga osoba reaguje na presję 

Kiedy twój partner/twoja partnerka nagle zorientuje się, że zapomniał/a spakować wystarczającą ilość skarpet, zgubił/a torbę piknikową, lub gdy okaże się że wasz lot jest opóźniony o wiele godzin, przez co musicie czekać na lotnisku bez klimatyzacji, obserwuj jak się zachowuje. 

Czasami niewiele trzeba, aby dana osoba straciła panowanie nad sobą i uległa stresowi lub niefortunnym wydarzeniom, które następują po sobie. Niektórzy mogą nawet posunąć się do narzekania przez cały czas (jakby to mogło coś zmienić). Wyobraź sobie, jak to będzie, gdy się pobierzecie. 

Podróżowanie pokaże Ci, jak niezależny/a (lub nie) może być Twój partner/Twoja partnerka 

Co jest bardziej pociągającego niż, gdy twój partner okazuje się wybitnie zaradny, potrafiący wyjść z trudnej sytuacji z odrobiną odwagi, mimo że nie zna otoczenia, a nawet lokalnego języka? A nawet, co może być lepszego niż kierowanie się przez innych w zakątki, których nie znałeś? Jeśli planujesz prowadzić aktywne życie pełne zwrotów akcji, Twój partner musi być w stanie dotrzymać Ci kroku! 

Autor: 
Corentin Vilsamon, Tłumaczenie: Paweł Ołoś  Źródło:
Źródło: 

voyagerloin.com/post/5-raisons-pour-lesquelles-il-faut-eviter-d-epouser-quelqu-un-avant-d-avoir-voyage-avec-46 

Dział: 

Reklama