Grecja znosi kwarantannę dla turystów z UE

Reklama

czw., 05/13/2021 - 20:37 -- MagdalenaL

Kolejne europejskie kraje otwierają się dla turystów! Po Malcie, która ogłosiła, że jest gotowa do otwarcia swoich granic dla podróżnych od 1 czerwca, przyszła kolej na Grecję, która planuje „złagodzić ograniczenia wjazdu” przed całkowitym otwarciem dla turystów 14 maja.

19 kwietnia greckie lotnictwo cywilne zniosło obowiązkową 7-dniową kwarantannę dla części podróżnych: „stałych mieszkańców krajów członkowskich Unii Europejskiej, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich”.

Aby wjechać do Grecji, należy posiadać:

  • dokument w języku angielskim potwierdzający, że otrzymało się wymagane dawki szczepionki co najmniej dwa tygodnie przed podróżą;
  • negatywny test PCR w języku angielskim przeprowadzony 72 godziny przed lotem

Oprócz zaświadczenia lub negatywnego wyniku testu PCR, turyści są zobowiązani do wypełnienia formularza „lokalizacja pasażera” na stronie travel.gov.gr nie później niż dzień przed odlotem. Zawiera on kod QR, który należy przedstawić personelowi linii lotniczych i władzom lokalnym po przylocie do Grecji.

Według naszych kolegów z Routard główne obsługiwane lotniska to: Ateny, Saloniki, Heraklion, Korfu, Rodos, Kos, Chania, Mykonos i Santorini.

Ale nie ciesz się zbyt szybko! Do połowy maja w Grecji obowiązują liczne obostrzenia, takie jak godzina policyjna między 21:00 a 5:00 czy zakaz podróżowania między departamentami z wyjątkiem ważnych powodów. Zatem jeśli pojedziesz do Grecji, możesz cieszyć się hotelem, jego basenami lub prywatną plażą, ale na resztę trzeba poczekać trochę dłużej.

Autor: 
Chloe Villemant / tłum. Paweł Ołoś
Źródło: 

voyagerloin.com/post/la-grece-accueille-les-touristes-de-l-union-europeenne-sans-quarantaine-obligatoire

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama