„Restauracja Alicja w Krainie Czarów-Tokio”

Reklama

śr., 12/19/2018 - 22:36 -- Anonim (niezweryfikowany)

Historia opisana przez znanego pisarza Lewisa Carrolla-Alicja w Krainie Czarów stała się inspiracją dla wielu projektów artystycznych. Niesamowita opowieść zainspirowała także japońskich projektantów do stworzenia wystroju restauracji otwartej na jednej z ulic Tokio.

 

 

Lokal we wszystkich szczegółach przypomina intrygującą fabułę z Alicji po drugiej stronie lustra.Pomysł i wykonanie tego niezwykłego projektu to zasługa Fantastic Design Works,studia projektowego,którego specjalnością są oryginalne wnętrza.

Projektanci Fantastic Design Works:Eiichi Murayama i Katsunori Suzuki wykorzystali arcydzieło disneyowskiej animacji,która weszła na ekrany w 1951r.Twórcy projektu chcieli wykreować świat Alicji,pełen cudów i niesamowitych przygód.I udało się,goście restauracji trafiają do magicznego świata i mogą się poczuć jak bohaterowie bajki,przeżywający niezwykłe przygody.

Wchodząc do lokalu,gość odczuwa efekt powiększenia tworzony przez wielkie książki i lustrzaną powierzchnię.Podłoga wyłożona czarno-białymi płytkami to dokładna kopia tej znajdującej się po drugiej stronie lustra.Labirynt z żywopłotu prowadzi do sali i dzieli ją na tematyczne części.Wejścia do sali bankietowej strzegą karciani strażnicy Królowej Kier.Niedaleko przechadza się sama królowa,gdy gość uniesie głowę,może ja zauwazyć na balkonie-wita wchodzących machając do nich.

Oświetlenie na suficie ma oryginalną formę kapelusza,serca,talii kart.Projekt sufitu jest tak ciekawy,że można go ogladać godzinami.

Stoliki dla gości w kształcie kart lub szachownicy umieszczone są w wielkich filiżankach,tworząc iluzję bajkowego świata Lewisa Carrolla.

Przestrzeń magicznego świata podzielona na sale ma 228m².Każda sala przedstawia inny rozdział z powieści.Atmosferę bajkowego wnętrza uzupełniają kelnerki,przebrane za Alicję i pozostałych bohaterów,każda z nich wydaje się grać w spektaklu.

W menu restauracji są potrawy włoskiej,francuskiej i japońskiej kuchni o oryginalnych nazwach.Można tu spróbować „Palacej gąsienicy”-to smaczny deser,zjeść „Wołowinę po burgundzku w sosie z czerwonego wina od Królowej Kier”,a także spróbować pizzy „Ogon Kota z Cheshire”,ozdobionej jego niezapomnianym uśmiechem.Pizza jest serwowana z krótkim listem:”Zjedz mnie”.

 

 

Wyjątkową restaurację można odwiedzić o kazdej porze,gdy znajdziemy się w dzielnicy Ginza,położonej w centralnej części Tokio.To już kolejny udany projekt twórców wystroju.Studio projektowe Fantastic design Works już wcześniej realizowało pomysły o restauracji z wnętrzem jak pałac w Wersalu,indyjskiej i w stylu rock and rolla.

Czwarty projekt-Alicja w Krainie Czarów okazał się najbardziej udany.W centrum Tokio zaprasza się gości do bajkowych wnętrz na obiad i picie herbaty w towarzystwie Białego Królika,Szalonego Kapelusznika i Alicji.O każdej porze czeka na odwiedzających Kot z Cheshire,Królowa Kier i ciekawe bajkowe opowieści wśród labiryntów i ścian ozdobionych stronami ze znanej bajki.

Autor: 
Natalia Wójcik
Dział: 

Reklama