USŁUGI PRZYJAZNE DLA ZWIERZĄT NA TERYTORIUM WOJWODINY

Reklama

sob., 08/20/2022 - 20:53 -- MagdalenaL

Zabieranie pupili w podróż to jeden ze współczesnych trendów turystycznych na świecie, a także w Serbii. Dlatego też organizatorzy imprez, hotelarze i pracownicy obsługi turystycznej zamierzają obserwować wymagania turystów i podejście do tego tematu w innowacyjny sposób obok zdefiniowania reguł społecznych, ekonomicznych i odpowiedzialnych społecznie. W związku z tym w Centrum Informacyjnym Organizacji Turystycznej Wojwodiny utrzymywany jest info dzień z okazji standaryzacji i certyfikacji usług przyjaznych zwierzętom na terytorium PA Wojwodiny. Wykonywane są one przez specjalny zespół „Pet Travel Advisor” przy wsparciu Regionalnego Sekretariatu Gospodarki i Turystyki oraz Organizacji Turystycznej Wojwodiny.

Dlatego przedstawiony został elaborat wyjaśniający i definiujący standardy, zakres prawny i proces certyfikacji, którymi udoskonala się i chroni transakcje hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej decydujących się przyjmować gości ze zwierzętami domowymi.

Regionalny sekretarz gospodarki i turystyki dr Nenad Ivanišević podał, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy w branży turystycznej na terytorium PA Wojwodiny zarejestrowano znaczny wzrost odwiedzin i noclegów, a pięciomiesięczny wynik z pewnością przewyższa ten z referencyjnego 2019 roku.

— Nasz pomysł to wprowadzenie standardów tam, gdzie są potrzebne, a wiemy, że duża liczba ludzi chce podróżować z pupilami. Nie będziemy uprawiać turystyki bez standardów, a każda usługa turystyczna będzie posiadała standard dzięki wymogom naszym i Organizacji Turystycznej Wojwodiny – powiedział Ivanišević.

Dyrektorka Organizacji Turystycznej Wojwodiny dr Nataša Pavlović zwróciła uwagę, że Organizacja Turystyczna Wojwodiny dzięki licznym projektom, w których uczestniczy,  objęła też tę branżę certyfikatem pet friendly.

— Kiedy mówimy o celach podróży i właścicielach psów postrzegających swoje pupile jako członków rodziny, ważne jest, że jeden spośród takich certyfikatów będzie realizowany w Serbii, a tym samym w Wojwodinie. W ten sposób udoskonalona zostanie oferta turystyczna. Jest nam miło, że będziemy mogli umieścić ten certyfikat, a właściwie książkę standardów dla zwierząt domowych, w programie, co moim zdaniem przyczyni się do zwiększenia liczby gości – powiedziała dyrektor OTW.

Elaborat standardów w tej branży obejmuje definicje, światowe standardy i współczesne kryteria, jak również aktualne statystyki i strategie marketingowe obejmujące usługowy produkt turystyczny obok stworzonej wartości dodatkowej dla określonej grupy docelowej coraz liczniejszej na światowym rynku turystycznym.

Oprócz tego elaborat obejmuje standardy odpowiedzialnego zachowania właścicieli zwierząt domowych, wychowanie i działania edukacyjne, ale także badania nad terapeutycznym wpływem pupili na zdrowie człowieka.

Andrea Mladin, dyrektorka PTA Solutions i przedstawiciel projektu „Pet Travel Advistor”, zwróciła uwagę, aby w elaboracie zebrać wszystkie praktyki świata do tego popularnego trendu w turystyce.

Został stworzony też portal petraveladvisor.com, na którym mogą się bezpłatnie rejestrować wszyscy usługodawcy w ramach dużej liczby działalności w turystyce destynacyjnej. Opracowanie w formie elektronicznej zostanie opublikowane także na stronie internetowej Regionalnego Sekretariatu Gospodarki i Turystyki, aby był jak najbardziej dostępny dla zainteresowanych, informuje Dnevnik.

Autor: 
Blic | Tłumaczenie: Joanna Karbownik
Dział: 

Reklama