Wielki Mur Chiński ponownie otwarty dla turystów

Reklama

czw., 03/26/2020 - 16:08 -- koscielniakk

Chińska atrakcja turystyczna została zamknięta 25 stycznia w związku z epidemią koronawirusa. Ponowne otwarcie dla zwiedzających jednego z odcinków jest oznaką, że Chiny powoli wracają do normalnego życia.

W czerwcu 2019 roku władze ustanowiły tutaj limit dla odwiedzających. Zabytek mogło zwiedzać 65 tysięcy osób dziennie. Chińscy urzędnicy poinformowali, że teraz na mur będzie mogło wejść tylko ok. 20 tys. turystów dziennie.

Turystom udostępniono odcinek muru przebiegający przez pasmo górskie Badaling, znajdujące się około 70 kilometrów na północ od Pekinu. Odcinek ten położony jest na wysokości ponad 1000 m n.p.m., a wzniesiono go około 1505 roku za panowania dynastii Ming. Pozostałe odcinki oraz Muzeum Wielkiego Muru Chińskiego w Badaling pozostają nadal zamknięte.

Ci, którzy będą chcieli wejść na mur muszą wcześniej zarezerwować bilet przez internet. Na miejscu zostanie im zmierzona temperatura. Turyści będą będą musieli również nosić przez cały czas maski i zachowywać odległość co najmniej jednego metra od siebie.

Ze względu na niewielką odległość od stolicy Chin jest to jeden z najchętniej odwiedzanych fragmentów tej słynnej budowli, wpisanej w 1987 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2007 roku zaliczanej do jednego z siedmiu nowych cudów świata.

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

TVN24

Dział: 

Reklama