ZNOWU REKORD W NOWYM SADZIE! Prawie 100 tysięcy turystów w serbskich Atenach

Reklama

wt., 08/09/2022 - 16:35 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: ZNOWU REKORD W NOWYM SADZIE! Prawie 100 tysięcy turystów w serbskich Atenach, więcej odwiedzających tylko w tym mieście

Nowy Sad jest dla turystów coraz bardziej interesujący. Świadczą o tym najnowsze statystyki notujące odwiedziny, które mówią, że pod względem liczby przyjazdów turystów krajowych i zagranicznych znajduje się on na drugim miejscu w porównaniu z pozostałymi turystycznymi celami podróży w Serbii.

Więcej turystów odwiedziło tylko Belgrad, a Nowy Sad znajduje się przed centrami uzdrowiskowymi i górskimi, pokazują dane Krajowego Urzędu Statystycznego. Według jego danych w Nowym Sadzie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku przebywało prawie 97 tys. turystów, z czego około 42 tys. krajowych, a 55 tys. zagranicznych.

Największą liczbę spośród turystów zagranicznych stanowili turyści zarówno z regionu oraz sąsiednich państw, jak i z Rosji i Niemiec. W Nowym Sadzie i okolicy w ciągu sześciu miesięcy zanotowano około 250 tys. noclegów.

Ciekawe jest to, że turyści z zagranicy zrealizowali dwukrotnie więcej pobytów w stosunku do turystów krajowych. Kiedy spojrzymy na pierwszą połowę 2019 r., który bierzemy jako przykład najlepszego roku dla turystyki w Nowym Sadzie, notujemy wzrost nawet o 36%, mówi w rozmowie dla Radio Novi Sad Željana Rudić z organizacji turystycznej miasta.

Autor: 
Autor: Blic /Tłumacz: Joanna Karbownik
Dział: 

Reklama