PiS wprowadzi kolejne 500+? Projekt bonów turystycznych.

Reklama

śr., 05/13/2020 - 10:54 -- moderator2

"Projekt 500+ dla turystyki zakłada, że budżet państwa będzie dofinansowywać wypoczynek tym grupom społecznym, których obecnie nie stać na wyjazdy poza miejsce zamieszkania" - czytamy na stronie posła PiS. Gut-Mostowy przekonuje, że podobne programy z powodzeniem funkcjonują w wielu krajach Europy, m.in. na Węgrzech, w Hiszpanii, Portugalii, Belgii czy Wielkiej Brytanii.

Autor projektu 500+ dla turystyki wywodzi się z partii Porozumienie. Podczas przedwyborczego spotkania w Zakopanem szef ugrupowania Jarosław Gowin wyraził poparcie dla pomysłu Gut-Mostowego. - Jeśli po wyborach Zjednoczona Prawica będzie tworzyć rząd, to obiecuję że zrobię wszystko aby społeczne bony turystyczne stały się faktem. To powinien być filar polityki naszego rządu - będzie to projekt m.in. dla seniorów, którzy w innych krajach europejskich powszechnie z tego korzystają - zapowiadał wicepremier.

Jak podaje portal nowiny24.pl, 500+ dla turystyki uzyskało również wstępną akceptację ekspertów, którzy współpracują z obozem Zjednoczonej Prawicy. Na razie nie wiadomo, jakie byłyby kryteria przyznawania nowego świadczenia, ani w jaki sposób będzie finansowane.

Autor: 
BARTOSZ GOLUCH

Reklama