Środki bezpieczeństwa

Reklama

pon., 12/20/2021 - 14:08 -- MagdalenaL

Za każdym razem kiedy wyruszamy w rejs, powinniśmy upewnić się, że na łódce znajdują się obowiązkowe środki bezpieczeństwa. Ważne jest również sprawdzenie ich daty ważności.

Każdy środek bezpieczeństwa i ratunkowy musi znajdować się w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. W ten sposób wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie będą miały do nich dostęp.

Naszym obowiązkiem, jako właścicieli statku jest zapewnienie niezbędnych środków bezpieczeństwa w prawidłowym miejscu i dobrym stanie. 

Niezbędne środki bezpieczeństwa

- Gaśnice powinny być w widocznym miejscu dla wszystkich osób znajdujących się na pokładzie, które powinny umieć się nimi posługiwać w sytuacji zagrożenia. Te gaśnice powinny być sprawdzane przez odpowiednie firmy. 

- Kamizelki asekuracyjne powinny być w bardzo dobrym stanie. Każda osoba znajdująca się na pokładzie powinna posiadać kamizelkę ratunkową dobraną do postury, wagi i wieku. Możemy spotkać się z różnymi rodzajami kamizelek, ale każda z nich powinna posiadać pasek oraz odblaski.

-  Apteczka pierwszej pomocy powinna być nieustannie sprawdzana, zarówno jeśli chodzi o jej zawartość, jak i jej stan. Apteczka musi być dobrze widoczna i łatwo dostępna dla wszystkich osób znajdujących się na pokładzie.

Istnieje wiele środków bezpieczeństwa, które znajdują się na jachcie. Ważne jest wyróżnienie tych, które pomogą nam wezwać pomoc w sytuacji kryzysowej, na przykład: flary, dymy i wiele innych.

 

Autor: 
Autor: Redakcja Viento en popa 365; Tłumaczenie: Julia Śliwak

Reklama