Tunezja pod koniec maja zacznie odmrażać turystykę.

Reklama

śr., 05/13/2020 - 10:46 -- moderator2

Jak podkreśla Ahmed Meddeb, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie, w kraju tym liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę zakażonych, co jest zasługą dobrze zorganizowanej służby zdrowia i zdyscyplinowanych mieszkańców, którzy przestrzegali zaleceń rządu.

Rząd zadecydował, że od 4 maja zacznie odmrażać gospodarkę. W przypadku turystyki data ta przesuwa się na 24 maja br. Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego, który będzie jeszcze konsultowany z przedstawicielami branży (hotele, biura podróży, przewodnicy turystyczni oraz inne zawody związane z turystyką). Zawarte w nim są wszystkie zasady i wytyczne, które należy wprowadzić w życie począwszy od przylotu klienta na lotnisko, przez transfer, zakwaterowanie w hotelu i cały pobyt. Zbiór tych zaleceń będzie dodatkiem do istniejących już od wielu lat norm higieny (HACCP, ISO 22000), które pozwalają zagwarantować bezpieczeństwo pobytu klientom i pracownikom.

Na dzień 6 maja w Tunezji odnotowano 1025 przypadków zakażenia koronawirusem przy populacji liczącej 11 mln osób. 591 z zarażonych wyzdrowiało, pozostali nadal są leczeni, przy czym 18 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii, a 37 jest hospitalizowanych i leczonych w centrach medycznych. Jak podkreśla Ahmed Meddeb, po wykryciu pierwszych 30 przypadków zakażenia, zostały zamknięte granice, a od końca marca wszyscy powracający z zagranicy musieli poddawać się dwutygodniowej kwarantannie. Osoby te przebywały w specjalnie przystosowanych ośrodkach, stworzonych i utrzymywanych całkowicie przez państwo. Pozwoliło to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa od osób z zewnątrz. Dodatkowo, w przypadku pozytywnego wyniku testu, osoby mające kontakt z zarażonym również zostają poddane badaniom na obecność wirusa

Autor: 
MG

Reklama