6 najpopularniejszych podróżniczych kierunków w 2019 roku

Reklama

śr., 01/09/2019 - 21:29 -- Anonim (niezweryfikowany)

Chcesz wiedzieć, które kierunki będą najbardziej popularne w nadchodzącym roku? Oto wybór naszych ulubionych agencji turystycznych zaczynając od Bałkanów, poprzez Mongolię, Wietnam, Egipt, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą, aż do Arktyki.

 

Nowy Rok oznacza nowe możliwości podróżowania w nowych kierunkach. Zapytaliśmy nasze ulubione agencje turystyczne o wnikliwe opinie, które z kierunków będą najpopularniejsze w 2019 roku. Poniżej prezentujemy sześć propozycji: Bałkany, Mongolię, Wietnam, Egipt, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą, oraz Arktykę.

Więc na co czekasz? Zabierz paszport, krem przeciwsłoneczny i ruszaj w drogę. Szerokiej drogi!

 

KE Adventures: Bałkany

Te wspaniałe piesze wakacje wiodą prze nieodkryty zakątek Bałkanów. Na uwagę zasługuje olśniewający Park Narodowy Durmitor w Czarnogórze wpisany na listę UNESCO, a ekscytująca mini górska wyprawa zabierze Cię we wspaniałe Góry Bjelasica, podczas której będzie można przenocować w pasterskich szałasach usytuowanych na krawędziach górskich pastwisk. Z Czarnogóry można przejść do sąsiadującej z nią Serbii, gdzie zobaczyć można piękny kanion Uvac, miejsce zamieszkane przez największą populację sępów Griffin w Europie. Noc spędzona w klasztorze pozwala na przyjrzenie się z bliska ortodoksyjnemu serbskiemu stylowi życia. Ostatnią noc tej podróży można spędzić w otoczonym murem mieście o nazwie Trebinje w pobliżu Bośni i Hercegowiny. Tego typu alternatywne wakacje przeznaczone są dla osób z dobrą kondycją.

Już od 925 funtów, bez ceny biletu lotniczego, od czerwca do września. Cena zawiera wszystkie transfery na lotniska, doświadczonego przewodnika na miejscu i zakwaterowanie.

 

On The Go Tours: Egipt

Na szczycie naszej listy wakacyjnych kierunków w 2019 roku jest Egipt, kraina faraonów. Gdzie indziej można by zachwycać się antycznymi piramidami, zwiedzać świątynie pokryte hieroglifami i spojrzeć oko w oko olśniewającej masce pogrzebowej Króla Tutanchamona?

Wycieczka do Egiptu jest wycieczką w przeszłość, aby odkryć właśnie to miejsce, do którego jedziesz. A gdyby tego jednak było mało, jest to kierunek, który oferuje idealną mieszankę kultury i relaksu. Poświęć kilka dni na rejs tradycyjną łodzią żaglową feluka wzdłuż malowniczego Nilu lub jeśli wolisz 5-cio gwiazdkowym statkiem oraz skorzystaj z oferty sportów wodnych w kurorcie Morza Czerwonego w Hurghadzie. A dodając do tego Wielkie Muzeum Egipskie, którego otwarcie planowane jest na rok 2019 i które wystawi artefakty po raz pierwszy, nie ma lepszego momentu, aby odwiedzić ten kraj.

Chimu Adventures: Rejs przez Arktykę

Trzygodzinny lot z Oslo zabierze cię do najbardziej na północ wysuniętego miasta Longyearbyen. Stamtąd możesz wyruszyć na arktyczną wyprawę po Spitsbergenie w celu spotkania trudnego do uchwycenia niedźwiedzia polarnego. Taka wyprawa możliwa jest tylko w letnich miesiącach, pomiędzy czerwcem a wrześniem, kiedy to lody topnieją na tyle, aby małe statki mogły tamtędy przepłynąć. Wyprawa wiedzie przez pękający lód dryfujący, w otoczeniu połyskujących gór lodowych, aż do kamienistych szarych wybrzeży i do wzgórz porośniętych mchem w górnych partiach lądu widocznych w słońcu polarnego dnia. Tutaj, o tej porze roku, słońce nigdy nie zachodzi, więc z pokładu statku można podziwiać dziką naturę, wieloryby, gatunki ptaków i oczywiście niedźwiedzie polarne aż do wczesnych godzin rannych.

Nasz pierwszy rejs czarterowy po Arktyce, Nieodkryta Arktyka, rusza 23-go czerwca 2019 roku i już teraz proponujemy zniżkę 25%.

 

Yellowwood Adventures: Naadam Festiwal Przygód w Mongolii

“Naadam” po mongolsku oznacza “trzy gry mężczyzn” składające się z mongolskich zapasów, wyścigów konnych i łucznictwa, a do tego dochodzą niezwykłe kostiumy, świętowanie, tańce i zabawa! Weźmiemy udział w tym niesamowitym spektaklu zarówno w stolicy Ułanbator jak i również na wsi, gdzie zatrzymamy się u lokalnych mieszkańców w ich ciepłym jurtach i podpatrzymy ich starodawny koczowniczy styl życia. Będziemy się także wspinać i pojedziemy konno do położonego w górach klasztoru oraz będziemy jeździć na wielbłądach dwugarbnych przez smagane wiatrem piaski Pustyni Gobi.

Odkryjemy dzikie piękno mongolskich stepów, lasy i piaszczyste pustynie mając szansę jeździć na małych, lecz niewiarygodnie silnych i szybkich mongolskich koniach. Zatrzymując się u miejscowych rodzin spróbujemy ich pysznych mięsnych potraw i wielu mlecznych ręcznie robionych produktów, a nawet mongolskiej wódki! Mongolia to jedno z ostatnich dzikich i nieodkrytych miejsc na ziemi, gdzie można doświadczyć ponadczasowego koczowniczego i pasterskiego stylu życia na stepie azjatyckim.

Dołącz do YellowWood Adventures, aby wziąć udział w niesamowitej przygodzie trwającej od soboty 5 lipca do niedzieli 13 lipca 2019 roku za jedyne 1499 funtów. Cena obejmuje, zakwaterowanie w dwie osoby na 8 nocy, pełne wyżywienie, transport, przewodników, jazdę konną i udział w wydarzeniach.

 

Far & Wild: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to dwie mało znane tropikalne wyspy u zachodnich wybrzeży Afryki. To wymarzony tropikalny kierunek pełen unikalnych krajobrazów, dzikiej przyrody i samotnych plaż. Odkryj dzikie tereny, poznaj zagrożone gatunki ptaków, podziwiaj jak wczesnym rankiem żółwie wykluwają się na plaży lub po prostu zrelaksuj się na plaży. Jest to idealne miejsce na wakacje, jeśli chcesz uciec od tłumów i poznać krajobraz jurajskiego świata. Odkryj Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą przed innymi.

Far & Wild oferuje 11-sto dniową wyprawę na Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą za 2850 funtów za osobę (zakwaterowanie w dwie osoby). Cena zawiera bilet w dwie strony w klasie ekonomicznej liniami TAP z lotniska Heathrow (lub z innych lotnisk w Wielkiej Brytanii dostępnych w ofercie) na Wyspę Świętego Tomasza, opłatę klimatyczną, bilety lotnicze w obie strony pomiędzy Wyspą Świętego Tomasza i Książęcą, przejazdy, zakwaterowanie i wybrane posiłki.

Nadova Tours: Wietnam

Wietnam to miejsce, które zabierze Cię do innego świata malowniczych krajobrazów, fascynującej kultury, pysznego jedzenia, cudownych ludzi i różnorodnych atrakcji turystycznych.

Doskonałe Wietnamskie wakacje to najbardziej typowy pakiet podróżnicy po Wietnamie, wysoce rekomendowany każdemu, ze względu na to, że dopasowany jest do każdego typu turystyki, aby odkryć zróżnicowane piękno Wietnamu. W ciągu 15 dni można doświadczyć najlepszych rzeczy, jakie Wietnam ma do zaoferowania, zaczynając od tętniących życiem miast po odległe wiejskie tereny, od górskich terenów do bogatych delt rzek, od tradycyjnych wartości po nowoczesne oblicze kraju. Wycieczka jest prywatna i elastyczna, można ją zacząć w Hanoi i skończyć w Ho Chi Minh City lub odwrotnie. Zawsze można ją w pełni dostosować do klienta, aby odpowiadała jego potrzebom i zasobności portfela.

Autor: 
Tłumaczyła: Agata Brzezińska
Źródło: 

The Travel Magazine

Reklama