9 powodów dla których warto odwiedzić Chorwację

Reklama

śr., 08/29/2018 - 15:54 -- Anonim (niezweryfikowany)

Nie odwiedziłeś jeszcze Chorwacji? Może te dziewięć powodów to zmieni… Chorwacja staje się celem turystycznym, który każdy wielbiciel podróży powinien mieć wysoko na swojej liście priorytetów. Niezapomniane sceny z Gry o tron, tętniące życiem sceny muzyczne i doskonały klimat sprawiają, iż Chorwacja przyciąga turystów z tych dziewięciu powodów:

1. Niewiarygodne festiwale muzyczne

Często jest określana jako nowa Ibiza, Chorwacja jest muzyczną mekką, która często staje się przeznaczeniem miłośników muzyki. Najlepsi Dj-e i popularni muzycy są częścią festiwali, które odbywają się co roku w całej Chorwacji. Hideout Festival, Ultra Europe czy Fresh Island Festival to tylko niektóre z zaplanowanych festiwali, których bilety można naby

już końcem października. Dla wszystkich, którzy planują odwiedzić Chorwację i bawić się na popularnych festiwalach, Croatia Wave oferuje pakiety festiwalowe obejmujące zakwaterowanie w okolicy.

 

2. Nigdzie nie znajdziesz morza w tak pięknych odcieniach

Tak czarującego i czysto turkusowego morza nie zobaczysz w wielu miejscach na świecie. Równie niewiarygodne są chorwackie parki narodowe, jeziora Krka i Plitvice, których jeziora i wodospady o intensywnej niebiesko-zielonej barwie zapewniają niezapomniane widoki. Niestety kąpiel w jeziorach Plitwickich jest zabroniona, ale dla odmiany park Krka zapewnia wyjątkowe doznania podczas kąpieli u podstaw orzeźwiających wodospadów.

 

3. Z powodu Dubrownika…

Jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej urzekających miejsc na świecie. Spacer po murach Dubrownika jest obowiązkowy, z pięknym widokiem na zabytki i okoliczne wyspy. Dubrownik jest także miejscem, w którym kręcono sceny filmu Gry o tron, co czyni go miejscem koniecznym do zobaczenia przez wszystkich miłośników serialu. Jeśli jesteś w Chorwacji, koniecznie odwiedź tę perłę Adriatyku.

4. ... i magiczny Hvar

Wyspa Hvar jest kolejną z obowiązkowych atrakcji w podróży po Chorwacji, znanej z restauracji i bogatego życia nocnego. Miasto Hvar jest doskonałym miejscem dla wszystkich młodych ludzi- zabawa trwa do późnej nocy, a goście mogą wziąć udział w wielu wydarzeniach, odwiedzając okoliczne restauracje i kluby. Najbardziej znane to w szczególności Carpe Diem i Hula Hula Beach Bar. Jeśli chcesz ominąć głośne bary, to doskonałą alternatywą jest spotkanie ze znajomymi na deptaku…..

 

5. Tajemne jaskinie

Po przybyciu na chorwackie wyspy warto wynająć łódź i udać się na poszukiwanie ukrytych zatoczek i jaskiń. Zielona jaskinia w miejscowości Vis pozwala pływać w krystalicznie czystej zielonej wodzie, a dla najodważniejszych jest możliwość skoku z klifu. Jaskinia Modra w Biševo również pozostawi Cię bez tchu, mimo iż pływanie jest zabronione, w pamięci zostaną sceny, w które nikt nie uwierzy ze są sfilmowane #bezfiltra.

 

6. Skryte plaże

Chorwacka linia brzegowa kryje wiele zatoczek z ukrytymi plażami, do których można dotrzeć łódką. Wynajem łódki jest doskonałą okazją do odkrywania chorwackiego wybrzeża i wybrania się na jednodniową wycieczkę do zatoki, którą będziecie mogli nazwać swoim odkryciem.

7. Jedz i pij

Chorwacja ma doskonały klimat do uprawy winorośli, co w rezultacie daje różnorodność autochtonicznych win. By doświadczyć najlepszej degustacji wina, wybierzcie się w drogę po winnicach i cieszcie się aromatem i smakiem niepowtarzalnych chorwackich win.

Jeśli chodzi o jedzenie, Chorwacja jest bogata w świeże składniki, które zapewnia morze, dzięki czemu można delektować się daniami kuchni śródziemnomorskiej. Koniecznie spróbujcie unikalnych chorwackich specjałów, takich jak „rapska torta” [czyli tort pochodzący z wyspy Rab] lub sera z wyspy Pag, który swój smak zawdzięcza soli z Morza Adriatyckiego, którą wiatry roznoszą po całej wyspie. Warunki klimatyczne są świetne do hodowli oliwek - niektóre drzewa oliwne są stare nawet 1600 lat. Jako przystawkę, wiele restauracji zaoferuje wam przysmak -chleb z oliwą z oliwek, przez który będziecie chcieli ominąć główne danie.

 

8. Yacht week

Żeglowanie na jachcie nie jest zarezerwowana tylko dla milionerów - w Chorwacji istnieje wydarzenie Yacht week, który jest tak świetny jak to sugeruje nazwa. Zbierz grupę przyjaciół, którzy chcą odkrywa

Chorwację, wybierz jacht i termin, a załoga Yacht Week resztę zorganizuje za Ciebie. Podczas gdy jacht prowadzi was do ukrytych plaż, zielonych i niebieskich jaskiń czy miejsc imprezowych, wam zostaje tylko cieszyć się słońcem i wiatrem we włosach.

 

9. Historyczne intrygi

Bogata historia Chorwacji zaintryguje każdego podróżnika. W Chorwacji, urodził się słynny odkrywca Marco Polo, którego dom można zwiedzić na wyspie Kor

ula. Wiele innych miejsc oferuje doświadczenia historyczne z pierwszej ręki. Oprócz średniowiecznych murów Dubrownika, możecie odkry

inne perły chorwackiej kultury i historii, takich jak wyspy Brijuni gdzie czekają na was ślady dinozaurów sprzed 100 milionów lat.

 

 

 

Autor: 
---------------------
Źródło: 

plportal.pl

Reklama