Tajemnica Kraju Kwitnącej Wiśni

Reklama

ndz., 01/27/2019 - 14:16 -- Anonim (niezweryfikowany)

Czasami można zazdrościć Japończykom: wydawać by się mogło, że mieszkańcy tego odległego kraju nigdy nie przybierają na wadze, ani się nie starzeją. Oczywiście to tylko stereotyp, ale zawsze są powody, z których on powstaje. Rzeczywiście, japońska kultura jedzenia różni się w kilku punktach od naszej. To właśnie one korzystnie wpływają na wagę, zdrowie i wygląd.

Mniejsze porcje

Przygotowywane w Japonii smakołyki są po prostu mniejsze. Co za tym idzie również porcje lądujące na talerzach nie są tak duże, jak przywykliśmy. ogólnie jedzą mniej.

 

Żadnych przekąsek w biegu

Oczywiście na wyspie nie obowiązuje żaden przepis zakazujący przegryzania batonika w metrze. Jednak taka praktyka nie jest czymś powszechnym. Podobnie jak pałaszowanie przed telewizorem. Jedzenie jest traktowane jako osobiste przeżycie, które wymaga pełnego skupienia. Dzięki świadomości również tempo jedzenia jest wolniejsze, a żołądek ma więcej czasu, żeby zasygnalizować, że jest już pełny.

 

Więcej ryb

Wprawdzie w tej azjatyckiej kuchni znajdziemy mięso i drób, ale opiera się ona na rybach i owocach morza. Dzięki temu choroby, których rozwojowi sprzyja wysoka ilość mięsa w diecie, nie mają żadnych szans. Dodatkowo wysoka zawartość tłuszczu omega-3 jest kluczem do zdrowej cery bez skazy.

 

Mniej tłuszczu

Panierowana Tempura* to specjalność japońskiej kuchni. Najczęściej serwowana jest jako dodatek do niskotłuszczowych dań. Uogólniając w Japonii produkty najczęściej się gotuje, gotuje na parze lub grilluje. Klasyczna tłusta pieczeń to w tym kraju biały kruk / wyjątek.

 

Zdrowsze desery

W tej kuchni obfity deser nie jest przewidziany – po obiedzie często sięga się po świeży owoc. Bogate w tłuszcz i cukier słodkości są podawane dużo rzadziej i w mniejszych porcjach, niż u nas.

*Tampura – panierowane ryby i owoce morza, smażone kilka minut na głębokim oleju. Danie pierwotnie pochodzi z Portugalii, na japońskie stoły trafiło w XVI w.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Paczka

Reklama