Trzynaście wskazówek na mądre podróżowanie

Reklama

śr., 04/22/2020 - 21:38 -- koscielniakk

Inteligentne podróżowanie optymalizuje czas, pieniądze i komfort. Maksymalnie wykorzystaj wizytę i doświadczenie.

Oto moje 13 wskazówek, jak inteligentnie podróżować.

1.Podróż poza sezonem

Kiedy pozwala na to praca, najlepiej wyjechać poza sezonem wakacyjnym. Ceny są bardziej dostępne, a ludzi jest znacznie mniej. Jednak uważaj! Nie wszystkie miejsca docelowe mają takie same pory roku. Wiosna i jesień to wspaniałe czasy w większości miejsc.

 

2.Hotel dla Ciebie

Nie zawsze musisz szukać najtańszego. Musisz wiedzieć, jak wydawać pieniądze i jak z nich korzystać.

Hotel to chyba najważniejsza decyzja. Jeśli odwiedzasz miasto, upewnij się, że hotel ma dobrą lokalizację, a najlepiej śniadanie i wifi w cenie. Jeśli odwiedzasz plażę lub miejsce odpoczynku, warto zainwestować w hotel, który ma dobrej jakości udogodnienia, plażę i dobre usługi.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wyboru dobrego zakwaterowania.

 

3.Przejdź lokalnie

Opieranie się na lokalnych produktach jest decyzją niezwykle inteligentną i ekologiczną. Transport produktów z innych krajów lub lokalizacji zawsze zanieczyszcza, a cena zostanie zapłacona przez gościa na końcu.

Odkrywanie lokalnych win lub potraw z regionu jest częścią podróży. Zapomnij o sieciówkach i odwiedź lokalną kawiarnię oraz klasyczne restauracje z każdej strony.

 

4.Lekka podróż

Nigdy nie zaleca się noszenia plecaka lub walizki w rozmiarze przemysłowym. Oprócz tego, jak ciężki może być, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Waga dozwolona przez linię lotniczą.

Jeśli podróżujesz w grupie, torby te będą musiały zostać umieszczone w samochodzie i wiele razy będą musiały zapłacić kolejną taksówkę za przewóz tylko bagażu.

Jeśli jesteś w drodze, przewóz dużego bagażu jest niepraktyczny.

Musisz wziąć to, co konieczne, a jeśli jest to długa podróż, wybierz pranie podczas podróży.

 

5. Używaj wifi

Wiele osób pyta mnie o pakiety danych firm telefonicznych. Korzystałem z nich i są one zwykle przydatne, jeśli musisz być podłączony do internetu przez cały czas to wydają mi się to bardzo drogie. Dla mnie najlepszą opcją jest wifi. W wielu krajach bezpłatne wifi jest bardzo powszechne w hotelach, restauracjach, a nawet parkach. Aplikacja do wyszukiwania wifi może pomóc Ci znaleźć otwarte sieci, z którymi możesz się łączyć i udostępniać swoje wycieczki w mediach społecznościowych.

 

6. Odrób pracę domową

Planowanie to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu na podróży. Im bardziej znasz cel podróży, zanim go nadepniesz, tym bardziej będziesz cieszyć się wrażeniami. Wyszukaj wiele opcji hoteli, zdecyduj, zanim dotrzesz do miejsc, które chcesz odwiedzić, i zawsze miej plan B na wypadek, gdyby coś nie poszło zgodnie z planem.

 

7.Zafunduj sobie

Zafunduj sobie przynajmniej jedną noc podczas podróży i odwiedź dobrą restaurację. Przygotuj się, zarezerwuj i ciesz się. Znajdź miejsca, które oferują wyjątkowe doznania kulinarne. Smaki to także podróż.

 

8.Pamiątki

Już wcześniej mówiłem o mojej opinii na temat pamiątek. Radzę oderwać się od typowej pamięci „Wyprodukowane w Chinach” i poszukać czegoś bardziej oryginalnego i wyjątkowego. Niektórzy lokalni projektanci oferujący ubrania, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Rękodzieło wykonane na twoich oczach. Możliwości jest wiele, ale generalnie nie są na pierwszy rzut oka.

 

9.Mniej krajów, więcej miast

Chociaż wiem, że nie każdy ma możliwość ciągłego podróżowania. Zdecydowanie nie polecam odwiedzać więcej niż dwóch krajów podczas jednej podróży. Robienie tych wycieczek, podczas których odwiedzanych jest 6 krajów w ciągu dwóch tygodni, wydaje mi się barbarzyństwem, w którym nic nie wiesz i po prostu widzisz wszystko.

Radzę skupić się możliwie najlepiej na jednym kraju. Rozkoszuj się kulturą, zwiedzaj różne miasta i szukaj mało znanych zakątków. Zobacz wszystko spokojnie i ciesz się.

 

10.Nie szukaj sławnego, szukaj tego, co lubisz

Trudno oprzeć się zdjęciu w najbardziej znanych miejscach w miastach. Odwiedź znane muzea lub place, o których mówią książki. Ale w rzeczywistości podróżowanie jest osobistym doświadczeniem i ma związek ze smakiem.

Jeśli kochasz jedzenie, skoncentruj się na znalezieniu wyjątkowych i polecanych restauracji. Jeśli kochasz sztukę, spędzaj więcej czasu w muzeum, które ci się podoba lub zapisz się na tymczasowe warsztaty. Nie bój się zejść z tradycyjnej ścieżki turystycznej i znaleźć coś, co jest dla Ciebie wyjątkowe.

 

11.Korzystaj z kuponów i zniżek

Wiele atrakcji, restauracji, a nawet hoteli ma promocje i rabaty. Użyj ich, jeśli są dla Ciebie przydatne. Większość muzeów oferuje kilka bezpłatnych dni w miesiącu, a wszystkie mają specjalne zniżki dla studentów, seniorów itp. Odwiedź strony internetowe miejsc, które chcesz odwiedzić i dowiedz się.Wiele atrakcji i hoteli ma również lepsze stawki.

 

12.- Skorzystaj z programów lojalnościowych

Jeśli często podróżujesz i gromadzisz mile lub punkty w hotelach, nie wahaj się ich użyć.

Generalnie wygasają i dobrze jest z nich skorzystać. Wykorzystaj w pełni programy lojalnościowe, informując się o wszystkich dostępnych opcjach i mając je jako opcję podczas wyszukiwania hotelu lub lotu.

 

13.- Bądź odpowiedzialny

Najważniejszą rzeczą to bycie odpowiedzialnym podczas podróży. Największa różnica między podróżnikiem a turystą polega na tym, że ten pierwszy jest zwykle hojny, a drugi samolubny. Pozwól mi wyjaśnić. Turysta na ogół nie zdaje sobie sprawy z wpływu, jaki ich obecność wywiera na miejsca i stara się robić wszystko w domu. W sumie spędza kilka dni lub kilka godzin w mieście i nie wie, czy kiedykolwiek wróci w życiu, więc co za różnica, jeśli się do tego nie zachowa. Z drugiej strony podróżnik jest bardziej pełen szacunku i chce, aby jego obecność była pomocna.

Znam wielu ludzi, którzy ukradli „kamień” z rzymskiego Koloseum lub widzieli kobietę przytulającą 2000-letni posąg, aby zrobić sobie zdjęcie. Jako podróżnicy musimy dążyć do tego, aby nasza obecność miała jak najmniej negatywny wpływ. Przestrzegaj lokalnych zwyczajów, nie rób zdjęć ludziom bez ich zgody, a przede wszystkim zachowuj nasze dziedzictwo, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się nimi tak, jak my.

To są moje wskazówki, które mam nadzieję będą pomocne.

W końcu podróżowanie jest bardzo osobistym doświadczeniem i każdy znajduje magię w różnych miejscach. Najgorsze, co przytrafia się branży, to nieodpowiedzialny i niedoinformowany turysta. Bądźmy wszyscy mądrzy i odpowiedzialni podróżni.

Autor: 
Tłum. Kuba Czarkowki

Reklama