„Wielki Fort Lauderdale w hrabstwie Broward celem podróży samym w sobie”

Reklama

wt., 02/26/2019 - 18:20 -- koscielniakk

Wielki Fort Lauderdale znany również jako Hrabstwo Broward, składa się z 31 większych i mniejszych miast, wśród których są Fort Lauderdale i Hollywood (w stanie Floryda).

Do Portu Everglades wpływa i wypływa około 50 statków rejsowych rocznie, dzięki czemu Fort Lauderdale jest znany jako miejsce, z którego warto wybrać się na rejs po Karaibach. Ale pytanie, czy jest powód, aby tutaj zostać choć na chwilę? Ivonne MacMillan, menadżer PR Wielkiego Fortu Lauderdale uważa, że tak.

Wielki Fort Lauderdale, znany również jako Hrabstwo Broward, składa się z 31 większych i mniejszych miast, wśród których są Fort Lauderdale i Hollywood (w stanie Floryda) ze swoją zdobywającą nagrody promenadą.

Aż chce się tutaj zostać, szczególnie jeśli średnia temperatura wynosi 24°C i utrzymuje się cały rok, a słońce świeci tutaj 3 tys. godzin w ciągu roku. Nawet zimą temperatura nie spada poniżej 7°C.

Jest tutaj również imponująca część artystyczna z dzielnicami pokrytymi muralami. Jedna znajduje się w centrum miasta Hollywood, gdzie lokalni i międzynarodowi artyści stworzyli murale. Druga jest we FATVillage (skrót pochodzi od Flagler Arts Technology village) usytuowanym w centrum Fortu Lauderdale. Znaleźć tam można kilka galerii na wolnym powietrzu, ulicznych sprzedawców oferujących dzieła sztuki, różne wyroby oraz jedzenie. Aby bliżej przyjrzeć się sztuce ulicznej, miasto oferuje bezpłatną wycieczkę ArtWalk w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

W ostatnim roku na tym terenie powstało wiele nowych hoteli, które wyrastają jak grzyby po deszczu wzdłuż trasy z coraz bogatszą ofertą gastronomiczną i największym outletowym centrum handlowym w USA oferującym 300 marek walczących o uwagę klienta.

 

Jest tutaj 8 dzielnicowych plaż i miasteczek przy plaży wzdłuż prawie 40-kilometrowego wybrzeża. Szeroka oferta dla nurków (tych z rurką tlenową lub butlą tlenową), a nawet gry karciane na wraku statku znajdującego się pod wodą. I oczywiście, jedyne 30 min od Fortu Lauderdale można złapać poduszkowiec, aby zobaczyć słynne aligatory z Evergladed.

Poniżej na stronie można posłuchać wywiadu z Ivonne, która dokładniej opisuje dlaczego warto się wybrać w ten rejon. Wspomina również o nowych bezpośrednich połączeniach lotniczych, oferowanych m.in. przez British Airways i tanich liniach lotniczych Norwegian Air, dzięki którym bardzo łatwo się tutaj dostać.

 

Autor: 
Sharron Livingston/Tłum. Agata Brzezińska
Źródło: 

The Travel Magazine

Reklama