Zakwaterowanie: Najtańsze noclegi

Reklama

pon., 12/21/2015 - 22:49 -- timber

Wielu turystów pragnie wydać jak najmniej pieniędzy na noclegi, by móc jak najwięcej przeznaczyć na zwiedzanie. Dla tych osób proponujemy skorzystanie z tanich noclegów w hotelach typu Bed & Breakfast, pokojów gościnnych lub schronisk młodzieżowych, ewentualnie spania na sianie.

Wszystkie te oferty, a szczególnie schroniska i spanie na sianie wyróżniają się znacznie niższą ceną za nocleg.

W niektórych miejscowościach można także znaleźć bardzo tani nocleg w mniejszych hotelach rodzinnych bądź w Gasthofach mających czasami kilka pokoików przy zajeździe czy restauracji.

Takie przykłady pokazujemy na stronach im odpowiadającym. Wystarczy wrócić do głównego menu naszego portalu, wybrać zakładkę "zakwaterowanie", a następnie odpowiednią kolejną zakładkę.

W miarę napływania kolejnych tanich ofert będziemy informować o dalszych możliwościach taniego noclegu.

Trzeba jednak liczyć się z wydatkiem ok. 30 CHF na najtańszy nocleg.

Źródło: https://www.szwajcaria.net/billige.html

Pensjonaty szwajcarskie

Liczba pensjonatów jest bardzo duża, dlatego nie będziemy ich tu prezentować. Jesteśmy w trakcie przygotowywania osobnej witryny o pensjonatach, ale będzie ona umieszczona w Internecie dopiero za kilkanaście tygodni z uwagi na wielką liczbę pensjonatów i ogrom pracy z tym związany.

Do tego czasu proponujemy szukać odpowiednich pensjonatów na stronach miejscowych biur turystycznych i informacji turystycznej. Znajdują się praktycznie w każdej miejscowości.

Nocleg w pensjonacie jest korzysty z tego względu, że zapewnia wypoczynek w domowej atmosferze, często wręcz rodzinnej, gdzie właściciele osobiście troszczą się o swoich gości i gdzie ceny są znacznie niższe niż w hotelach kilkugwiazdkowych. To z reguły bardzo sympatyczne miejsca.

Zdjęcie u góry przedstawia jeden z pensjonatów u stóp znanej stacji narciarskiej Zermatt w miejscowości Randa. Pensjonat nosi nazwę Hotel-Restaurant Alpenblick. Zapewnia przyjemny wypoczynek dla rodzin jak w domu w przystępnych cenach od 63 do 76 Fr za noc od osoby. Cena obejmuje oczywiście śniadanie.

To świetne miejsce na spokojny wypoczynek i dobre miejsce wypadowe na wycieczki w okoliczne góry oraz do miejscowości Zermatt. Pensjonat dysponuje własnym transportem, dostępem bezprzewodowym do Internetu, dla niepalących. Przyjmuje gości nawet na jedną noc.

Źródło: https://www.szwajcaria.net/pension.html

Schroniska młodzieżowe w Szwajcarii

Schroniska młodzieżowe (Jugendherbergen -niem., auberge de jeunesse -fr.) zrzeszone w międzynarodowej organizacji schronisk młodzieżowych mają w Szwajcarii wysoki standard. Są dobrze wyposażone, zapewniają spokojny wypoczynek nie tylko dla młodzieży, ale także rodzin i dorosłych. Najnowocześniejszym jest schronisko w Interlaken przy stacji kolejowej Interlaken Ost o 220 miejscach.

Ceny są zróżnicowane, ale zawsze opłaci się wykupić legitymację schronisk młodzieżowych, dzięki której uzyskuje się zniżkę na noclegi w tych schroniskach. Jeśli zamierzamy skorzystać kilkakrotnie z noclegów w schroniskach to zdecydowanie ceny wówczas wychodzą korzystniej dla zrzeszonych. Nocleg w schronisku kosztuje już od 25 franków, w zależności od obiektu, wielkości sali itp.

Legitymację może wykupić każdy, można ją oczywiście otrzymać w Polsce (jest to legitymacja międzynarodowa).

Miejsca należy w sezonie rezerwować wcześniej, gdyż są one oblężone przez młodych turystów, którzy przy meldowaniu się mają pierwszeństwo - w końcu są to schroniska młodzieżowe. Schroniska mieszczą się w rozmaitych obiektach, od specjalnie wybudowanych w tym celu budynków po stare zamki, czy schrony. Zawsze jednak jest czysto i przyjemnie.

Aktualnie w SJH zrzeszonych jest 57 schronisk.

Schroniska stosują też pewne specjalne okresowe ceny. Obecnie SJH (Szwajcarskie Schroniska Młodzieżowe) proponują wiele ofert specjalnych, m.in:

 • Romantyczny domek Waldhüsli:
  4-osobowy domek należący do schroniska w Grindelwald. Prosty domek z ogrzewaniem drewnem w piecu (na którym można przygotować także jedzenie). Drewno do opalania zapewnione. Nie obejmuje posiłków, ale można je dodatkowo zamówić w schronisko w formie prowiantu lub kolacji w schronisku. Prysznice dostępne także w schronisku. Jest to domek całoroczny. Koszt jego wynajęcia to CHF 95.00 za noc za domek Waldhüsli, 2 noce to CHF 190.00, 3 noce to CHF 240.00 (opłaty klimatyczne i VAT wliczone).
 • Specjalna oferta Benvenuti in Locarno:
  "Witajcie w Locarno" (kanton Ticino) to oferta dla młodych ludzi w wieku 55 lat i więcej poza sezonem. 7 noclegów ze śniadaniem i pościelą kosztuje w prostym pokoju CHF 447.00 za 2 osoby, lub w pokoju dwuosobowym z prysznicem i WC CHF 627.00 również za 2 osoby. Ważne w schronisku w Locarno w okresie: 04 marca - 17 kwietnia 2011, 1 maja - 26 czerwca 2011, 15 sierpnia - 25 września 2011 i 23 października - 13 listopada 2011.
 • Kursy językowe dla każdego:
  • Kurs języka francuskiego - 16-21.04.2011, 01-06.05.2011, 15-20.08.2011, 09-14.10.2011 w Delémont (kanton Jura), 25-30.04.2011, 10-15.07.2011, 07-12.08.2011 w Avenches (kanton Vaud)
  • Kurs języka włoskiego - 25-30.04.2011, 16-21.10.2011 w Figino (kanton Ticino)
  • Kurs języka niemieckiego - 17-22.04.2011, 15-20.08.2011 w Bönigen k. Interlaken (kanton Berno), 25-30.04.2011, 07-12.08.2011 w Lucernie
  • Cena: CHF 570.– - 5 noclegów w pokoju wieloosobowym, napoje bezalkoholowe, pełne wyżywienie, materiały do kursu, wycieczka(nie obejmuje opłat klimatycznych, członkostwa SJH, dodatkowych lekcji prywatnych). Kursy są prowadzone przez: SAL - Höhere Fachschule für Sprachberufe w Zurychu i Chur. Dyplomy SAL są uznawane przez państwo. AKAD - instytucja szkoleniowa działająca od 45 lat.
 • Specjalna oferta 3 za 2:
  3 noclegi w pokoju wieloosobowym ze śniadaniem i pościelą w cenie 2 noclegów. Nie obejmuje wyżywienia (poza śniadaniem, opłat klimatycznych i członkostwa). Dostępne w następujących schroniskach (nie dotyczy grup od 10 osob):
  • Basel St. Alban
  • Berno (nie dotyczy lipca i sierpnia 2011 r.)
  • Lucerna.
 • Pakiet górskich kolejek:
  Jeśli zostaniecie dłużej niż dwie noce to wówczas możecie bezpłatnie skorzystać z wjazdu 13 kolejkami górskimi. Możecie wjechać na Corvatsch, Corviglia czy Muottas Murgagl tak często jak chcecie. Oferta ważna od 1 maja do 31 października w schronisku "Cuntschett" w Pontresinie (kanton Gryzonia)

Źródło: https://www.szwajcaria.net/jhb.html

Spanie na sianie

Jak wspomnieliśmy na stronie agroturystycznej Szwajcaria oferuje wszelkie formy wypoczynku, także te w kontakcie z naturą w gospodarstwach agroturystycznych. Formy te zyskują coraz większe uznanie wśród obywateli Szwajcarii.

Niegdyś konieczność, dziś atrakcja - nocleg na sianie. Oczywiście jest to zupełnie inne spanie niż kiedyś. W tym przypadku wygoda także jest istotna. Dlatego wszystkie obiekty oferujące tę usługę muszą uzyskać specjalne świadectwo jakości.

W większości przypadków gospodarze oferują także poznanie swego gospodarstwa i ekologiczne produkty naturalne z własnej produkcji. Bliższe informacje znajdziejcie Państwo pod adresem organizacji Schlaf im Stroh, która zrzesza gospodarstwa oferujące wypoczynek w tej formie. Na jej stronach przedstawione są szczegółowe oferty wszystkich zarejestrowanych 250 gospodarstw.

Na wiosnę zaprezentujemy Wam pełny wykaz dostępnych gospodarstw agroturystycznych w Szwajcarii z możliwością rezerwacji online.

Koszt noclegu na sianie to 20 Fr razem ze śniadaniem, dzieci do lat 10 płacą 10 franków. Dzieci starsze płacą dodatkowo 1 Fr za każdy rok powyżej 10 lat. Są to ceny obowiązujące w całej Szwajcarii. Dodatkowo trzeba doliczyć 2 Fr za kąpiel pod prysznicem. Jeśli potrzebujemy przetransportować bagaż to należy doliczyć jeszcze 1 Fr za kilometr. Do tego dochodzą jeszcze opłata klimatyczna. Ale warto, choćby po to, by zobaczyć jak smakuje życie traperskie w takim kraju jak Szwajcaria.

Źródło: https://www.szwajcaria.net/stroh.html

Reklama