A może by tak polecieć jesienią na Kretę?

Reklama

czw., 05/13/2021 - 20:46 -- MagdalenaL

Położona u wybrzeży Grecji, Kreta to wspaniała wyspa obdarzona przez naturę majestatycznymi górami, wspaniałymi plażami i imponującymi jaskiniami, które oczarują miłośników przyrody.

Malownicze wioski, gościnna ludność, wyśmienita kuchnia i bogate życie nocne przyciągają turystów poszukujących spotkań z ludźmi i kultury. Każdy będzie oczarowany jej wyjątkowym charakterem, zachowanym pomimo pewnych trudności współczesnego życia, jednak który ewoluował wraz z upływem czasu.

Wymagający urlopowicz będzie wolał zaplanować swoją podróż na wrzesień. Rzeczywiście, w tym miesiącu sezon turystyczny dobiega końca, ale klimat pozostaje przyjemny. Temperatury pozostają na tyle wysokie, aby móc cieszyć się słońcem na plażach i pływać w morzu, nie spadają one poniżej 20 stopni. Położenie geograficzne wyspy, położonej w południowej Europie, pozwala również cieszyć się siedmiogodzinnym okresem słonecznym w tym sezonie.

Co robić na Krecie wczesną jesienią:

1. Nadal możesz pływać

Podczas gdy letnie fale upałów mogą trochę odstraszać, temperatury we wrześniu i październiku zapewnią umiarkowany klimat dla tych, którzy lubią odpoczywać poza sezonem. W tym okresie plaże są pozbawione hordy turystów, a portfele odwiedzających lżej odczują ceny infrastruktury turystycznej. Jest tu wiele miejsc dla osób lubiących spokojne otoczenie, takich jak plaże Falassarna lub Loutro, a wioski, takie jak Sougia, będą znacznie przyjemniejsze do zwiedzania.

2. A dlaczego nie świętować żniw i winobrania?

Jesień to okres zbiorów oliwek i winogron, charakterystycznych owoców kultury gastronomicznej i winiarskiej wyspy. Organizowanych jest wtedy wiele festynów – jest to zatem idealna okazja, aby cieszyć się lokalnym folklorem. Gościnność mieszkańców, tańce i uczty towarzyszące tym świętom sprawią, że odwiedzający odkryją ich autentyczny urok.

3. Czy kuszą Cię wycieczki przyrodnicze?

Na Krecie znajduje się Samaria – największy wąwóz w Europie, otoczony masywnymi białymi górami. Gwarantuje on zapierające dech w piersiach widoki. Inną popularną atrakcją na wyspie są wycieczki do jaskiń. Jedna z najbardziej znanych nazywa się Sfentoni i znajduje się w pobliżu wioski Zonania. Miejsce to jest znane na całym świecie ze swoich tradycji związanych z konopiami i przy odrobinie szczęścia będzie można skosztować jednej z ich słynnych odmian konopi.

4. Nie zapominaj o antycznych zabytkach

Świat helleński jest pełen starożytnych miejsc, a Kreta nie jest wyjątkiem od tej reguły. Łagodniejsze temperatury okresu jesiennego umilają ich odwiedzanie. Jednym z przykładów takich miejsc jest Aptera, dawny punkt handlowy, z pozostałościami kultury rzymskiej i helleńskiej.

Autor: 
Alexandre Quilghini / tłum. Paweł Ołoś
Źródło: 

voyagerloin.com/post/et-pourquoi-pas-visiter-la-crete-pour-partir-en-automne

Reklama