Onet.pl: Tanio i ciepło. Tureckie all inclusive w dobie pandemii. Warto?

Reklama

ndz., 05/30/2021 - 00:24 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się, czy w dobie wciąż trwającej pandemii koronawirusa jechać za granicę, a tym bardziej czy warto wybrać wycieczkę z biurem podróży i hotel w opcji all inclusive

Turcja to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków wakacyjnych. Nic dziwnego - kraj kusi nie tylko gwarantowaną słoneczną pogodą, lazurowym morzem i wspaniałymi krajobrazami, ale także niskimi cenami (szczególnie w porównaniu z Hiszpanią czy Grecją). Aktualnie pewną niedogodnością są obowiązek dostosowania się do obowiązujących w Turcji obostrzeń (ale są one stopniowo łagodzone i w większości nie dotyczą turystów) oraz konieczność okazania negatywnego wyniku testu PCR (jak na razie do 31 maja br. włącznie) - jednak prawdopodobnie niedługo zostaną złagodzone.

Warto przypomnieć, że obowiązkowe wizy do Turcji zostały zniesione w marcu 2020 r. Jednak, aby wjechać na terytorium Turcji trzeba mieć paszport ważny jeszcze co najmniej sześć miesięcy.

Warto jednak podkreślić, że w sezonie ceny wycieczek all inclusive do Turcji zaczynają się od ok. 1000 zł za osobę za tydzień. Ale jeśli wybierzemy hotel z górnej półki, to potrafią kosztować i 5 tys.

 

Resztę artykułu przeczytasz tutaj: https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wakacje-2021-all-inclusive-w-t...

 

 

Autor: 
Onet.pl

Reklama