Podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża Australii

Reklama

sob., 06/05/2021 - 00:46 -- MagdalenaL

W Australii można zobaczyć setki mniej lub bardziej znanych krajobrazów. Obowiązkowe punkty podróży to oczywiście Sydney, Uluru i Wielka Rafa Koralowa. Można również znaleźć artykuły przedstawiające najlepsze rzeczy do zobaczenia w Australii.

Mimo że wschodnie wybrzeże jest bardzo znane, zwłaszcza dzięki Wielkiej Rafie Koralowej, wyspom Whitsunday oraz dużym miastom do imprezowania, wiedz, że wybrzeże po drugiej stronie kraju nie ma czego zazdrościć wschodniemu.

Coraz więcej turystów z całego świata przyjeżdża do Australii, aby zobaczyć te wspaniałe krajobrazy. Uzyskanie wizy jest dość łatwe. Na kilkutygodniowy pobyt najlepsza jest wiza turystyczna, ale przy dłuższych pobytach częściej zaopatruje się w wizę pracowniczą.

Pustynne wybrzeże

Wschodnie wybrzeże jest bardzo zaludnione dzięki miastom takim jak Cairns, Brisbane czy Sydney, takiego zagęszczenia populacji nie doświadczymy na zachodzie. Po opuszczeniu miasta Perth nie znajdziesz żadnego dużego miasta aż do oddalonego o ponad 4000 kilometrów Darwin. Będziesz podążał wzdłuż wybrzeża, gdzie napotkasz urocze małe miasteczka, takie jak Cervantes.

Krajobrazem, którego nie sposób przegapić, rozpoczynając podróż, jest pustynia. Piaszczysta pustynia z tysiącami wapiennych stalagmitów o wielkości do 3 lub 4 metrów. Nazywa się ona The Pinnacles.

Następny punkt podróży to miasto Kalbarri, gdzie możesz się zatrzymać, zanim udasz się zobaczyć australijskie wybrzeże. Na tym obszarze najciekawszy pozostaje jednak park narodowy położony sto kilometrów na północ. Zobaczysz tam słynną skałę Kalbarri.

Delfiny do karmienia za darmo

Chociaż plaży daleko do najładniejszej w Australii, Monkey Mia Beach słynie z delfinów. Każdego ranka delfiny przypływają od 1 do 3 razy, aby się pożywić. W Monkey Mia pracuje zespół wolontariuszy. Możesz nawet skontaktować się z nimi, aby przyjęli cię w swoje szeregi. Wejście jest płatne, a koszt wynosi kilka dolarów.

Najpierw strażnik opowiada trochę o historii swoich delfinów, a następnie zespoły wolontariuszy wybierają losowo ludzi spośród wszystkich obecnych, którzy mają dać rybę delfinowi znajdującemu się kilka metrów od brzegu.

 

Wspaniałe plaże

Następnym punktem będzie wygrzewanie się na pięknych plażach z białym piaskiem i turkusowo-błękitną wodą. Coral Bay jest magiczna. Plaża ta jest wspaniała i można nawet nurkować z rurką. Zachód słońca nad oceanem to prawdziwy spektakl, który przyciąga wielu turystów.

Ale plaża, która według mnie jest najpiękniejsza to Turquoise Bay znajdująca się w Ningaloo Marine Park kilka kilometrów od Exmouth. Jej woda jest niesamowicie błękitna. Z drugiej strony, w zależności od pory roku, prądy są mniej lub silniejsze. Nie należy zostawiać dzieci samych, ponieważ mogłyby dać się łatwo ponieść falom.

Miłośnicy nurkowania niech wiedzą, że w tym morskim parku jest miejsce, w którym koralowce znajdują się zaledwie kilka metrów od plaży. Nazywa się Oyster Stack, a jego koralowce i ryby są wspaniałe.

Autor: 
Voyager Loin / tłum. Paweł Ołoś
Źródło: 

voyagerloin.com/post/decouverte-cote-ouest-australienne

Reklama