Idealne miejsca dla rowerzystów

Reklama

czw., 07/25/2019 - 16:10 -- izabela.szkatula

Jazda na rowerze z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Szał na dwa kółka rozpoczął się w krajach skandynawskich i rozprzestrzenił się na inne kraje Europy, która może pochwalić się wieloma miejscami idealnymi do tej czynności.

Na początek krótki przegląd polskiej oferty. Polska obfituje w ścieżki, na których poradzą sobie także początkujący. Na Wybrzeżu wzdłuż Bałtyku wytyczono wiele kilometrów tras, biegnących po malowniczych nadmorskich terenach.  Piękne tereny znajdziemy chociażby w okolicach Choczewa i Lubiatowa.  Inną możliwością jest wybranie się do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, gdzie znajdziemy szlak liczący przeszło 70 kilometrów.

Dania jest jednym z krajów najbardziej przyjaznych rowerzystom. Wzdłuż wyspy Bornholm znanej z malowniczych plaż i skalnych formacji ciągnie się trasa licząca niewiele ponad 100 kilometrów. To doskonały dystans na kilkudniowy wypad.

Także Holandia należy do idealnych miejsc dla cyklistów. Płaski teren doskonale nadaje się również dla dzieci, czy mniej doświadczonych osób. Zwiedzanie na kółkach warto rozpocząć od Szlaku Amsterdamskiego.

Austria oferuje nam połączenie wycieczki rowerowej z kąpielą na plaży. W austriackiej krainie jezior – Salzkammergut otwarto liczącą blisko 350 km trasę „Salzkammergut Cycle Way”. Biegnie ona miedzy trzynastoma akwenami, a do tego oferuje piękne widoki.

Jak widać, Europa ma wiele do zaoferowania rowerzystom. Sielski odpoczynek można połączyć z aktywnością fizyczną, która nie tylko zadba o nasze zdrowie, ale również dostarczy nam wielu atrakcji.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

WP

Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama