Wycieczka rowerowa - Kuba

Reklama

pon., 02/03/2020 - 13:44 -- moderator2

Kuba coraz częściej jest celem turystycznych wypraw. Jedni jadą odpoczywać w tropikalnym słońcu, inni – podróżują śladami Che Guevary lub Ernesta Hemingwaya. Czas wiec odkryć też tę wyspę dla rowerowych wypraw, gdyż każdy pomysł na tę fascynującą wyspę jest dobry.
Kuba jest wyspiarskim państwem, które potocznie nazywane jest perłą Karaibów. Idealna pogoda gości tam przez 360 dni w ciągu roku a tropikalna przyroda oraz piaszczyste plaże zachwycają każdego. Należy również dodać, że w tym miejscu wspaniale zachowały się zabytki epoki hiszpańskiej.

Ten kraj ma również inne oblicze, jego mieszkańcy są bardzo gościnni, muzykalni oraz temperamentni, bardzo często żyją oni na skraju ubóstwa mieszkając w małych mieszkaniach po kilka rodzin., bardzo często bez prądu czy sprawnej kanalizacji. Jeżeli zdecydujemy się wybrać rowerową wycieczkę dookoła wyspy, wtedy tylko zobaczymy przepaść pomiędzy biedotą a bogactwem. Tylko w ten sposób poznamy obraz prawdziwej Kuby.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A 

Bardzo łatwa trasa, krótkie etapy, na rowerach planowanych jest 8 dni, pozostałe dni przeznaczymy na zwiedzanie, trekkingi i plażowanie.

Autor: 
Redakcja Wyjazdy Rowerowe
Źródło: 

wyjazdyrowerowe.pl

Reklama