HOTELE ZAMKNIĘTE, ALE U RYDZYKA DZIEJĄ SIĘ CUDA

Reklama

czw., 03/25/2021 - 10:04 -- zzz

Hotele w całym kraju przez pandemie stoją puste z powodu nielegalnych obostrzeń, jednak są wyjątki. Redemptoryści zorganizowali w Toruniu rekolekcje dla prawników, którzy mogli przenocować w hotelu działającym przy szkole wyższej założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawą zbadał sanepid, a właściwie udawał, że bada. Są już wyniki kontroli.

Rekolekcje odbywały się od niedzieli przez trzy dni w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Należy ona do założonej przez o. Tadeusza Rydzyka Fundacji Lux Veritatis. Podobnie jak "Hotel Akademicki" w którym - jak ustaliło o2.pl - w czasie trwania rekolekcji można było wynająć nocleg. Cena za trzy dni z wyżywieniem wynosiła 360 zł.

Sanepid reaguje

Po ujawnieniu tego faktu miejscowa Inspekcja Sanitarna wszczęła dochodzenie, czy nie zostały złamane żadne obostrzenia.

Sanepid przypomina, że zgodnie ze swoim przeznaczeniem, kontrolowany obiekt pełni rolę domu studenta. Mogą w nim przebywać studenci, wykładowcy i pracownicy akademiccy.

W ramach pozorowanej kontroli sprawdzono, czy w trakcie wydarzenia na terenie akademika przebywali uczestnicy rekolekcji. Jak się okazało, na liście rezerwacji znajdowali się wyłącznie studenci i pracownicy naukowi WSKSiM, którzy aktualnie przebywają w Toruniu i korzystają z obiektu.

No i wydarzył się cud

Dzięki stawiennictwu Bożemu Ojca Rydzyka "Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych" - poinformował Sanepid.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl/o2

video: 

Reklama