Kontrakt wart miliardy dla Deutsche Bahn

Reklama

pon., 04/25/2022 - 18:24 -- MagdalenaL

Toronto i kanadyjska prowincja Ontario zawarły kontrakt warty miliard dolarów z firmą Deutsche Bahn. Kontrakt obejmuje planowanie, obsługę i konserwację lokalnej sieci transportowej.

Deutsche Bahn wygrała duży przetarg z kanadyjskim miastem Toronto i prowincją Ontario. Zostało to ogłoszone przez firmę. Zadaniem spółki zależnej Deutsche Bahn International Operations będzie obsługa i utrzymanie lokalnej sieci transportowej wokół Toronto. Jest to główny obszar działalności spółki zależnej Deutsche Bahn ds. kolei, która odpowiada za projekty kolejowe poza Europą. Wielkość zamówienia w ramach 25-letniej umowy wynosi ponad miliard.

Deutsche Bahn, jako wiodący partner w spółce rodzaju joint venture, ma również zmodernizować, rozbudować i zaprojektować od podstaw 450-kilometrową sieć kolejową wokół Toronto, które jest największym miastem w Kanadzie. Mieszka tu około trzech milionów ludzi. Do metropolii i okolicznego regionu zalicza się ponad sześć milionów mieszkańców.

Projekt rusza natychmiast po podpisaniu umowy

„Projekt transportowy jest uważany za najważniejszy w historii Kanady – powiedział Ronald Pofalla, członek zarządu DB Infrastructure. „Ogromny transfer technologii i wiedzy oraz doświadczenie, które zdobywamy w Kanadzie, przyniosą bezpośrednie korzyści dla kolei w Niemczech. Zyski napływają również do naszej niemieckiej sieci”.

Według Pofalla, realizacja projektu rozpocznie się natychmiast po podpisaniu umowy, wraz z przygotowaniami do eksploatacji i rozbudowy sieci kolejowej. Już w momencie planowanego rozpoczęcia działalności, po dwuletniej fazie rozwojowej w sieci, ma być dostępna znacznie większa przepustowość i wydajność.

Autor: 
autor: Peter Mücke, ARD-Studio New York / tłumaczyła: Maria Piwowarek

Reklama