Malta uruchomiła program zachęcający turystów do przyjazdu

Reklama

czw., 04/15/2021 - 23:52 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Unsplash

Wyspiarskie państwo-miasto w dużej mierze opiera swoje dochody na turystyce, dlatego też władze kraju postanowiły zachęcić turystów do przyjazdu, dopłacając nawet 200 euro do zakwaterowania w przypadku pobytów trwających trzy lub więcej nocy.

Goście zatrzymujący się w pięciogwiazdkowych hotelach biorących udział w programie otrzymają od Maltańskiej Organizacji Turystycznej (MTA) oraz od hotelu 100 euro na poczet kosztów pobytu, co łącznie daje sumę 200 euro.

Goście czterogwiazdkowych hoteli otrzymają 150 euro ulgi, a turyści w hotelach trzygwiazdkowych 100 euro.

Osoby korzystające z zakwaterowania na pobliskiej wyspie Gozo, otrzymają dodatkowe 10% zniżki na swoją rezerwację.

„Program ten ma na celu zapewnienie hotelom na Malcie konkurencyjnej pozycji, gdy międzynarodowa turystyka ponownie zacznie się rozwijać” – twierdzi minister turystyki Malty, Clayton Bartolo.

Maltański Urząd ds. Turystyki przeznaczył na ten cel 3,5 mln euro. Szacuje się, że program ma przyciągnąć 35 000 turystów.

Aktualnie rozpoczęła się faza początkowa, podczas której hotele zgłaszają chęć uczestnictwa w projekcie. Nie podano jednak informacji, kiedy program będzie dostępny dla turystów.

Malta jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem w Europie pod względem tempa wprowadzania szczepień. Do tej pory podano 54,58 dawek na 100 osób.

W dniu 31 marca rząd Malty poinformował, że zaszczepieni turyści z Wielkiej Brytanii będą mogli przyjechać na wyspę. Od 1 czerwca brytyjscy turyści posiadający zaświadczenie o przyjęciu obu dawek szczepionki przeciwko Covid-19 co najmniej 10 dni przed przyjazdem, nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu PCR.

Pasażerowie będą musieli okazać kartę szczepień przy wejściu na pokład samolotu podczas podróży na Maltę.

Tolene van der Merwe, dyrektor MTA w Wielkiej Brytanii i Irlandii oświadczyła: „Malta jest popularnym miejscem podróży dla wielu brytyjskich turystów i stanowi kluczowy element gospodarki Malty, dlatego jesteśmy podekscytowani, że od 1 czerwca 2021 r. z powrotem powitamy podróżnych z Wielkiej Brytanii”.

„Mieszkańcy Malty również z niecierpliwością wyczekują powrotu turystów, którzy pokochali nasze słońce, kulturę, jedzenie i ducha narodu”.

Zagraniczne wakacje pozostają niemożliwe dla Brytyjczyków najwcześniej do 17 maja.

Autor: 
Helen Coffey, tłum. Klaudia Nikodem

Reklama