Peru wznowi regionalne loty międzynarodowe i przedłuża narodowy stan wyjątkowy

Reklama

wt., 09/29/2020 - 19:02 -- MagdalenaL

Ministerstwo Komunikacji i Transportu Peru ogłosiło w sobotę na Twitterze, że regionalne loty międzynarodowe zostaną wznowione 5 października. Decyzję podano do wiadomości w piątek, a w sobotę stała się już oficjalna.

 

W tym czasie Prezydium Rady Ministrów Peru w związku z pandemią koronawirusa przedłużyło narodowy stan wyjątkowy do 31 października. Według rządowej agencji prasowej Andina, od 1 do 31 października Peruwiańczycy nie mogą opuścić swojego domostwa, chyba że będzie to wyjście po zakupy, z powodów zdrowotnych lub w celu dostarczenia komuś posiłku. Spotkania również będą zabronione, a w większości regionów od 11:00 do 16:00 przemieszczanie się będzie ograniczone.

W sobotę prezydent Martín Vizcarra zainaugurował szpital mieście Juliaca, który zajmie się opieką nad chorymi na covid-19 i w którym przejdą oni czasową izolację. Szpital ma 50 łóżek i można się spodziewać, że w sobotę przyjmie pierwszych 28 pacjentów. Podczas swojej wizyty Vizcarra ogłosił, że w poniedziałek spotka się z liderem peruwiańskiego kongresu Manuelem Merino de Lama, aby przedyskutować sprawy związane z pandemią i rozważyć działania, jakie należy podjąć w październiku.

W Peru do tej pory są 794 584 potwierdzone przypadki covid-19, a według wyliczeń Uniwersytetu Johns’a Hopkins’a zmarło 32 037 osób. Jest to szósty kraj pod względem liczby przypadków wirusa. Według Uniwersytetu zajmuje miejsce zaraz za Kolumbią i Rosją.

Autor: 
Claudia Domínguez (tłum. Anna Roman)
Źródło: 

CNN Español

Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama