Rekompensata w formie turystyki! Pekin stał się najbardziej popularną descynacją na święto Qingming

Reklama

pon., 04/19/2021 - 20:27 -- MagdalenaL

Święto Qingming to pierwsze dłuższe wolne w kalendarzu księżycowym po w nowym roku, w którym występuje szczyt natężenia ruchu turystycznego.

Branża turystyki narodowej wraca do wcześniejszej formy, już w tym okresie świątecznym ilość rezerwacji na Ctrip zwiększyła się aż o 300%. To najwyższa ilość w ostatnim czasie, jednocześnie przebijająca wynik z 2019 roku, ponadto dane z Qunar ukazują, że ilość zakupionych biletów lotniczych i zarezerwowanych pokoi hotelowych w trakcie Qingming zdecydowanie wzrosła w stosunku do 2019 roku. Przy czym ilość lotów zwiększyła się o 1,4 razy, a rezerwacji hotelowych 1,5. Pekin, który witający podekscytowanych podróżnych nie tylko jest najbardziej popularną destynacją turystyczną, do której kupuje się najwięcej biletów lotniczych.

Loty z Pekinu, ponownie na pierwszym miejscu

Statystyki Qunar pokazują, że w trakcie wolnego z okazji Qingming ilość pasażerów na lotnisku w Pekinie szeciokrotnie przewyższyła wartość z 2019 roku, sprawiając, że stolica stała się jednym z miast odnotowujących największy wzrost ruchu lotniczego, d których należy Szanghaj, Chengdu, Guangzhou i Chongqing, zajmujące od 2  do 4 miejsca w statystykach.

Według danych z aplikacji Ctrip, w odniesieniu do 2019 roku liczba sprzedanych biletów krajowych zwiększyła się dwucyfrowo. Wśród najbardziej  popularnych tras wyróżniono 10 z największą ilością pasażerów, do której należą Szanghaj – Pekin, Pekin – Chengdu, Pekin - Szanghaj, Guangzhou – Shanghaj, Shanghaj – Guangzhou, Szenzhen – Szanghaj, Chengdu – Pekin, Szanghaj – Shenzhen, Szanghaj – Chengdu, Guangzhou – Pekin. Oprócz przyjezdnych, również lokalni mieszkańcy razem ze starszymi i dziećmi wybrali się na oglądanie zabytków, spacery po parkach czy zoo. Statystki Qunar pokazują, że Pałac Letni znalazł się na pierwszym miejscu wśród najchętniej odwiedzanych atrakcji w Pekinie, a dwa zoo znajdujące się w stolicy w pierwszej dziesiątce. W trackie święta Internet obiegł filmik pokazujący ludzie czekających przed bramą w kolejce długiej niczym ogon smoka a ilość zakupionych biletów do atrakcji takich jak pekińskie zoo, Pałac Letni zdecydowanie zwiększyła się w porównaniu do 2019 roku.

Aplikacja Mafengwo zaprezentowała statystki, które pokazują, że w trakcie święta Qingming turyści koncentrują się na podziwianiu kwiatów a także zwiedzaniu historycznych miejsc. Z kolei sprzedane bilety prezentuj, że większość atrakcji turystycznych koncentruje się w Pekinie, Suzhou i Guangzhou. Na liście znajdują się m.in. Ogród botaniczny w Pekinie, Park Yuyuantan w Pekinie, Ogród Pokornego Zarządcy w Suzhou, Klastor Hanshan w Suzhou, Nocny rejs po rzece perłowej w Guangzhou a także Świat dzikich zwierząt Changlong w Guangzhou.

 

Nastąpił pierwszy w tym roku szczyt ruchu międzyprowincjalnego ruchu turystycznego

Wspólny raport Feizhu i Kuake dotyczący turystyki w święto Qingming ujawnia, że trend turystyki rekompensującej zyskuje coraz większą moc, powodując, że branża turystyczna odżyła pierwszy raz od początku pandemii.  Ilość rezerwacji na okres świąteczny zwiększył się o 450%, a wynik ten był zdecydowanie wyższy niż ten z 2019 roku. Pośród tego ilość rezerwacji w gospodarstwach turystycznych wzrosła 16 razy a biletów wstępu 20 razy. Oprócz tego nastąpiło odrodzenie podróży na dłuższe dystanse niż 3 godziny, ich ilość regularnie wzrasta i w porównaniu do adekwatnego okresu wynosi 200%. Jeśli chodzi o miasta to najpopularniejszymi aglomeracjami stały Szanghaj, Pekin i Guangzhou. Hangzhou, Chengdu, Shenzhen, Chongqing, Wuhan i Xian zajmują na tej liście miejsca od 4 do 10. Dane Ctrip są dowodem na to, że duży popyt na turystykę sprawił, że święto Qingming stało się pierwszym w tym roku szczytem ruchu międzyprowincjalnego, już na dwa tygodnie przed świętem ilość osób, które zapisały się na wycieczki grupowe w odniesieniu do 2019 roku zwiększyła się o 40%. Jeśli wydłużyć okres porównawczy na marzec, to bardziej widoczne jest wyjście z kryzys, ilość międzyprowincjonalnych rezerwacji zwiększyła się 7 razy. Dane Mafengwo wskazują, że w porównaniu z 2019 roku ceny biletów wstępu, rezerwacji hotelowe, hostelowych i innych lokalnych usług turystycznych się nie zmieniły, natomiast bilety kolejowe zanotowały ponad dwukrotne tempo wzrostu. Warto zauważyć, że tegoroczne wolne związane ze świętem Qingming było dobrą rozgrzewką dla branży hotelowej. Statystyki Qunaer pokazują, że w tym okresie w odniesieniu do 2019 roku aż 1,5 razy więcej rezerwacji miejsc noclegowych, które przeciętnie podrożały o 35 juanów za noc, osiągając tym samym podwójny wzrost – rezerwacji i cen. W przeciwieństwie do lotnictwa zdominowanego przez Pekin i Szanghaj w tym roku to Chengdu było miejscem, w którym zarezerwowano najwięcej pokoi hotelowych na czas obchodów Qingming. Miasto to zajmuje pierwszą pozycję jeśli chodzi o hotele o wysokim, średnim i niskim standardzie.

Nowy trend turystyki konsumpcyjnego

Turystka komunistyczna stała się mocnym punktem turystycznej konsumpcji w trakcie święta Qingming. Na platformie Feizhu, osoby wybierające tego typu wycieczki są coraz młodsze. Osoby urodzone po roku 1995 a także 2000 stanowią ponad 50%. Liczba najmłodszych roczników wybierająca wycieczki śladami partii komunistycznej zwiększyła się aż o 630%. A ilość wycieczek do  miejsc takich jak Zunyi, Yan'an, Xiangtan, Nanchang, Jiaxing czy Jinggangshan wzrosła o 180%.

Młodzież z miast drugo- i trzeciorzędowych wyraża duże zainteresowanie turystyką, dlatego w Suzhou, Changsha, Ningbo, Zhengzhou, Wenzhou, Hefei Dongguang i Xiamen szybko wzrasta ilość zabookowanych miejsc. Jeśli chodzi o style podróżowania to coraz większą sympatią cieszą się samodzielne wycieczki wynajętymi samochodami, wypożyczalnia pojazdów Feizhu odnotowała wzrost rzędu 920%. Małe grupy turystyczne również są chętnie wybierane ze względu na bezpieczeństwo a także wysoką jakość usług.

Święto Qingming jest doskonałym przykładem wzrostu konsumpcji. W porównaniu do 2019 roku rezerwacje prywatnych wycieczek zwiększyły się o 260%, podobnie zamówienia wycieczek tematycznych (127% wzrost).

Lan Xiang, szef Instytutu Badań Qunaer stwierdził, że od tegorocznego Qingming stłumiony popyt konsumentów na usługi turystyczne został uwolniony.   Ponieważ pogoda robi się coraz ładniejsza a ilość osób zaszczepionych się zwiększa, w niedalekiej przyszłości: Pierwszego Maja, letnie wakacje,  branża turystyczna znowu się ożywi, a w najpopularniejszych atrakcjach turystycznych w godzinach szczytu znowu pojawi się sporo turystów bezwiednie podążających za tłumem, nawet miejsca niezbyt popularne turystycznie mogą doświadczyć fali przyjezdnych. Radzimy aby osoby planujące wyjazd z wyprzedzeniem dokonały rezerwacji hotelu i biletów lotniczych.

Autor: 
Tłumaczenie: Marta Tomczak
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama