W Brazylii powstanie jeszcze wyższy posąg Jezusa

Reklama

pon., 04/12/2021 - 19:01 -- MagdalenaL

Fot: leogaleno z Pixabay 

Nowa figura Chrystusa Obrońcy, budowana w brazylijskim mieście Encantado, będzie wyższa od słynnej statuy Chrystusa Zbawiciela, która czuwa nad Rio de Janeiro. Z postumentem będzie miała 43 metry wysokości, co oznacza, że będzie o pięć metrów wyższa od poprzedniczki w Rio. 

Budowę nowego pomnika Jezusa rozpoczęto w Encantado w 2019 roku z inicjatywy lokalnego polityka Adroalda Conzattiego, który w marcu zmarł z powodu COVID-19. 

Projekt wart 350 000 dolarów amerykańskich, finansowany z darowizn od osób fizycznych oraz firm, ma zostać ukończony w tym roku – według Stowarzyszenia Przyjaciół Chrystusa, które jest za niego odpowiedzialne. 

W zeszłym tygodniu do konstrukcji dodano głowę i wyciągnięte ramiona, których rozpiętość wynosi 36 metrów. 

Winda umieszczona wewnątrz posągu będzie dowozić turystów do punktu widokowego, który będzie znajdował się na wysokości 40 metrów, a umiejscowiony zostanie w okolicy szczęki. 

Wznoszony pomnik będzie trzecim najwyższym pomnikiem Jezusa na świecie – informuje brytyjska BBC. Na pierwszym miejscu znajduje się figura Jezusa na Sulawesi w Indonezji, mierząca (z postumentem) 52,55 metra. Zaraz za nią jest figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie w Polsce, która (wraz z kopcem, na którym stoi) ma 52,5 metra wysokości. 

Na całym świecie wznoszą się dziesiątki innych pomników, które są wyższe od tych przedstawiających Jezusa, wśród nich posągi Maryi Dziewiczy czy Buddy. 

Autor: 
D. S. / tłum. Małgorzata Pabich 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama