Andaluzja chce powrotu turystów

Reklama

pt., 05/28/2021 - 18:37 -- MagdalenaL

Andaluzja niedawno wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla wszystkich zagranicznych turystów niebędących rezydentami (z ochroną przed COVID-19), którzy chcieliby przyjechać do regionu. Nie ma ograniczenia wiekowego i obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.

Na stronie biura informacji turystycznej od samego początku zaznacza się, że oferta ta działa tylko w przypadku pobytów w obiektach regulowanych: hotelach, zajazdach, apartamentach turystycznych czy pensjonatach. Jakie są warunki tego bezpłatnego ubezpieczenia?

W przypadku kosztów leczenia, operacji i hospitalizacji, osobami objętymi ubezpieczeniem jest pacjent i osoby mu towarzyszące. Ubezpieczone są również przedłużenia pobytu, niezależnie od przyczyny (kwarantanna, hospitalizacja członka rodziny). W koszty wliczony jest też lot powrotny, wraz z osobami towarzyszącymi, samolotem medycznym, jeśli wymaga tego stan zdrowia (tylko w przypadku Europy i krajów położonych nad Morzem Śródziemnym).

Jest to interesujące ubezpieczenie dla turystów spragnionych podróży i chcących cieszyć się pięknem południowej Hiszpanii. Wbrew niedawnym wypowiedziom hiszpańskiego rządu, Andaluzja chce zapobiec i tak już trudnemu „kryzysowi” w tej części kraju (mimo dość satysfakcjonującego, dzięki krajowym turystom, zeszłego lata). Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z sekcją “Dokumenty” w biurze informacji turystycznej Andaluzji i przygotowania kolejnego kilkudniowego wypadu.

Autor: 
Chloe Villemant / tłum. Paweł Ołoś

Reklama