Na Węgrzech można zjeść piątego, najlepszego hamburgera w Unii Europejskiej

Reklama

pt., 03/08/2019 - 21:41 -- Anonim (niezweryfikowany)

W konkursie zorganizowanym w lutym 2019 przez portal podróżniczy Big Seven Travel dwie budapeszteńskie restauracje znalazły się pomiędzy pięćdziesięcioma najlepszymi restauracjami w Europie.

W głosowaniu online wzięło udział 1,5 miliona osób, pośród nich znaleźli się również eksperci z zakresu gastronomii. W rankingu uwzględniono także recenzje online niektórych restauracji, działalność medialną oraz opinie zaczerpnięte z blogów internetowych.

 

Każdy kraj Unii Europejskiej był reprezentowany przez co najmniej jedną restaurację.

Na liście najlepszych na kontynencie na liście znalazły się dwa budapeszteńskie fast-foody:

  • „Tuning Bar & Burger” przy ulicy Akácfa zajął 42. miejsce

  • „Bamba Marha Burger Bár”, z czterema lokalizacjami w mieście zajął 5. miejsce.

 

Na stronie portalu organizującego konkurs można znaleźć opisy restauracji, w którym Tuning Bar jest w pierwszej kolejności wychwalany za poziom obsługi, a Bamba Bar za jakość wołowiny.

Jeśli chodzi o polskie podwórko, to najlepszego hamburgera wg przygotowanego rankingu można zjeść w „Taste Burger” w Warszawie. Zdaniem oceniających wyróżnia się tym, że hamburgery są świeże i zrobione z niespotykanych składników. Nasza rodzima restauracja zajęła 31. miejsce w zestawieniu.

Najlepszą burgerownią w Europie została londyńska restauracja o nazwie „Burger and Bayond”, drugie miejsce zajęła kopenhaska „Gasoline Grill”, a miejsce trzecie praski fast-food o nazwie „Dish”.

Na liście najlepszych burgerowni znalazły się również restauracje z krajów sąsiadujących z Węgrami: Chorwacja, Słowenia, Austria Rumunia i Słowacja.

http://www.gotowespolki.pl

 

Autor: 
Ewa Druzgalska
Źródło: 

index.hu

Reklama