112-letni hotel w Nashville przechodzi gruntowną modernizację

Reklama

sob., 08/06/2022 - 11:07 -- MagdalenaL

Okrzyknięty trzecim wieżowcem Nashville i pierwszym w mieście hotelem za milion dolarów, gdy został otwarty w 1910 roku, The Hermitage przetrwał przez ponad wiek w zmieniającej się stolicy Tennessee. 

Ten wielki hotel przeszedł niedawno własną transformację. Wieloletnia renowacja i przeprojektowanie, wraz z modernizacją uderzającego lobby, sali balowej i 122 pokoi gościnnych i apartamentów, zostało właśnie odsłonięte. 

Oszałamiające lobby Beaux Arts, pierwotnie zaprojektowane przez architekta z Tennessee Jamesa E. R. Carpentera, ma nowy, świeży wygląd nadany przez studio projektowe ForrestPerkins. 

„Musieliśmy zmienić myślenie ludzi o tym, jak wygląda zabytkowy hotel” – powiedział CNN Travel projektant Toby Bishop za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Poprzedni bogaty czerwono- złoty schemat kolorystyczny reprezentował bardziej tradycyjne podejście, powiedział Bishop, podczas gdy nowa przestrzeń jest „czysta i jasna, z bardziej nowoczesnymi meblami w ramach wspaniałej i wielkiej architektury lobby”. 

Delikatne odcienie niebieskiego i srebrnego są używane w teksturowanej tapicerce i dywanach, podczas gdy oryginalne ozdobne formy i tynki zostały odświeżone jaśniejszą i chłodniejszą paletą czerpiącą inspirację z oryginalnych marmurowych kolumn i pilastrów. 

„Spowodowało to znaczącą zmianę w pierwszym wrażeniu przestrzeni, ale również stworzyło subtelną równowagę dla historycznych wykończeń”, powiedział Bishop, dyrektor w ForrestPerkins. 

Firma przeprojektowała również pokoje gościnne i apartamenty hotelu z podobną, spokojną paletą barw. 

Zaprojektowany jako National Historic Landmark w 2020 roku, The Hermitage odegrał rolę w walce o ratyfikację 19 poprawki uznającej prawo kobiet do głosowania w 1920 roku. Uhonorowanie przeszłości i teraźniejszości pozostaje priorytetem. 

„Nashville ewoluuje w ekscytujący sposób i ważne jest, abyśmy pozostali na bieżąco i kontynuowali dziedzictwo hotelu, zapewniając prawdziwe luksusowe doświadczenie dla naszych gości” – powiedzieli w oświadczeniu właściciele hotelu Robert i Molly Hardie. 

Na początku tego roku w The Hermitage otwarto dwie nowe restauracje prowadzone przez uhonorowanego gwiazdką Michelin szefa kuchni Jean- Geogesa Vongerichtena. Thomas- Juul Hansen zaprojektował te projekty – nową amerykańską restaurację Drusie & Darr oraz całodzienną kawiarnię The Pink Hermit. 

Thomas- Juul Hansen zaprojektował również nowy pokój dla pań, w którym zastosowano zróżnicowany różowy marmur i różową armaturę, jako kontrapunkt do tak bardzo sfotografowanego pokoju męskiego w stylu Art Deco. 

Początkowa stawka letnia w The Hermitage Hotel wynosi 449 dolarów. 

Modernizacja hotelu jest zgodna z innym projektem realizowanym w mieście, które nazywa domem. W czerwcu ogłoszono plan poprawy i rozbudowy międzynarodowego lotniska w Nashville o wartości 1,4 miliarda dolarów. 

Autor: 
Marnie Hunter /Tłumaczenie: Karolina Bejma

Reklama