Hostel w Taorminie - wakacje low cost w perle Morza Śródziemnego

Reklama

ndz., 08/20/2017 - 13:03 -- Anonim (niezweryfikowany)

Taormina nie do końca jest synonimem podróży low cost i pomimo pięknych widoków, kamiennych uliczek wijących się w górę i w dół, wspaniałego teatru greckiego, Isola Bella zanurzonej w lazurowej, krystalicznej wodzie, nie zawsze była popularnym celem podróży, na który wszyscy mogli sobie pozwolić, zwłaszcza backpakerzy.

Taormina bardziej przywodzi na myśl 5-cio gwiazdkowe hotele aniżeli hostele, więc na pewno ucieszy Was fakt, że teraz jeden z nich powstał także w tym przepięknym miejscu położnym na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Hostel ten został utworzony z myślą o ludziach młodych, o ograniczonych zasobach finansowych, którzy nie chcą rezygnować z odwiedzania tego miejsca. Było ono niegdyś celem podróży artystów oraz centrum wydarzeń o znaczeniu europejskim i światowym. Również obecnie Taormina jest obowiązkowym punktem, dla tych którzy zdecydują się odwiedzić Sycylię.

Hostel Taormina zrodził się z zaangażowania lokalnej młodzieży, która zauważyła potrzebę udostępnienia tego miejsca także ludziom młodym, a przede wszystkim tym, którzy nie dysponują wysokim budżetem. Taormina oferuje możliwość zakwaterowania, która we Włoszech nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniona, czyli właśnie hostel.

Hostel znajduje się w samym centrum, 1 minutę pieszo od corso Umberto, 3 minuty od Teatro Greco, oraz 3 minuty od kolejki linowej, którą dotrzecie na plaże Mazzarò i Isola Bella. W odległości 5 minut znajduję się również dworzec autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy na lotnisko oraz wiele wycieczek do lokalnych atrakcji.

W ofercie hostelu znajdują się łóżka w czystych, wieloosobowych pokojach, taras z widokiem na grecki teatr oraz szereg udogodnień dla gości. Hostel udostępnia zniżki, z których możemy skorzystać między innymi wynajmując samochód czy skuter, wypożyczając leżaki i parasole na plaży oraz rabaty na różnego rodzaju wycieczki, posiłki w restauracjach, a także 40% zniżki na postój na miejskim parkingu.

Łóżko w pokoju wieloosobowym to koszt wahający się między €20 a €25 w zależności od sezonu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że jego szczyt przypada na lato, natomiast swoje maksimum osiąga w sierpniu, gdy Taormina wypełniona jest turystami za sprawą bogatego programu artystycznego festiwalu Taormina Arte.

Hostel oferuje swoim gościom wspólną salę, darmowe wifi, kuchnię oraz zamykane szafki na rzeczy osobiste. Należy również podkreślić uprzejmość i wsparcie oferowane przez Francesco, właściciela obiektu, który udzieli Wam właściwych wskazówek tak, aby Wasze wakacje na Taorminie stały się wyjątkowe i niezapomniane.

Dzięki dogodnemu położeniu hostelu w samym centrum miasteczka łatwo jest dotrzeć do głównego deptaku, gdzie można kupić lody, zrobić zakupy, pomimo że tutejsze ceny nie należą do najniższych. W licznych lokalach dostaniemy takie specjały jak pizzette czy arancini, można również posmakować sycylijskich cannoli czy migdałowych ciasteczek, albo po prostu zatracić się w plątaninie wielu krętych uliczek, gdzie czas już dawno się zatrzymał.

Aby uzyskać więcej informacji oraz dokonać rezerwacji wejdźcie na stronę www.hosteltaormina.com i porozmawiajcie bezpośrednio z Francesco.

Autor: 
Giulia Raciti/Tłum. Magdalena Piórkowska

Reklama