Sztuka i kultura w czasie urlopu: pięć top-hoteli, oferujących Spa dla psychiki

Reklama

wt., 11/07/2017 - 16:17 -- Anonim (niezweryfikowany)

Coraz bardziej wymagający urlopowicze korzystający z Wellness oczekują nie tylko relaksu dla ciała, lecz także inspiracji dla ducha. Testerka hoteli Andrea Labonte poleca pięć przepięknych hoteli, które zaspokajają te potrzeby.

Celem sztuki jest tworzenie odpowiedniego nastroju“ – Oscar Wilde

 

Wellness jest ważny nie tylko dla ciała. Lecz także dla psychiki. Z tego względu wiele hoteli oferuje swoim gościom oprócz urozmaiconego programu Spa różnorodny program kulturalny. Oto pięć top- hoteli, w których również sfera duchowa „ wychodzi na swoje“.

 

1. The Dolder Grand, Zurych: od Andy Warhola do Salvadora Dali

Albert Einstein, Thomas Mann, Walt Disney a nawet zespół Rolling Stones przebywali w tym miejscu. Oprócz takiej plejady gwiazd i powierzchni Spa sięgającej 4000 m2 hotel Dolder Grand w Zurychu ma jeszcze kolejnego asa w rękawie: ponad 100 sławnych dzieł sztuki wzbogaca pomieszczenia tego luksusowego obiektu. 

"Woman with fruit“ dzieło artysty Fernando Botero znajduje się na tarasie hotelowego Spa. Przy recepcji, w trakcie procedury zameldowania przed gościem widnieje imponujący obraz Andy Warhola „Big Retrospective Painting“, będący godnym uwagi nawet dla podróżujących w odległe miejsca miłośników Spa. A powyżej wspomniana rzeźba kobiety o obfitych kształtach skusi niektórych do rundki na basenie. Czyż jest lepszy motywator od sztuki? Dzięki wypożyczonemu z recepcji iPadowi gość uzyska interesujące informacje na temat wszystkich dzieł sztuki. I w ten sposób wyjście do Spa stanie się edukacyjną podróżą.

 

2. Waldhaus Flims, Szwajcaria: Koncerty w Belle Epoque Grandezza

Również w Szwajacarii, w idyllicznym Graubünden, zadomowił się kolejny klejnot związany z Wellness i ofertą kulturalną: Waldhaus Flims Alpine Grand Hotel & Spa. Oprócz muzeum hotelowego „Belle Epoque“, poświęconego 140- letniej historii tego obiektu, w imponującej, secesyjnej sali można przeżyć prawdziwą przygodę z kulturą.

 

3. Zamek Elmau: „Fortepian, fortepian! Mamo, dziękujemy Ci!“ ( przyp. tłum.: zdanie ze skeczu Loriota. Loriot- niemiecki komik, twórca telewizyjnych skeczy)

Lecz nie tylko szwajcarskie hotele znają wydzielone części basenu ze zwrotnym prądem wody do wzmacniania mięśni oraz symfonie G-Dur. Najbardziej znanym przykładem jest niemiecki zamek Elmau w miejscowości Krün nieopodal Garmisch, w którym od ponad 100 lat spotykają się sławni artyści tacy jak Thomas Quasthoff i Hans Magnus Enzensberger.

I właśnie tutaj Vicco von Bülow alias Loriot napisał wiele ze swoich skeczy. U podnóża pasma górskiego Wettersteinmassiv nie tylko korzysta się z Wellness i biesiaduje, lecz również gra na instrumentach, tworzy poezję i filozofuje. Rocznie odbywa się tu ponad 200 koncertów, odczytów i projekcji filmowych, koordynowanych przez jednego „ dyrektora artystycznego“.

 

4. Sonnenalp Resort Spa Golf, Ofterschwang: W każdym gościu tkwi artysta

Das Allgäuer Sonnenalp Resort Spa Golf w spokojnej górskiej wiosce Ofterschwang posuwa się nawet krok dalej, gdyż w atelier hotelu odwiedzający oddają się swojej twórczości: malują, rysują lub rzeźbią. W klasie muzyki kameralnej sięgają do instrumentów, a na seminarium pisarstwa po pióro czy długopis.

5. Hotel Schwarzschmied, Meran: Performance Art

Goście mogą według upodobania wykorzystać szkic artysty Hannes Eggers jako szablon pod własne interpretacje. Również mniejsze hotele Spa rozwinęły poczucie poezji, muzyki i sztuk pięknych. W hotelu Schwarzschmied, położonym na południu Tyrolu, dzięki projektowi „Performance Art“ artysty Hannes Eggers, pochodzącego z miejscowości Lana, gość może się stać nawet częścią dzieła sztuki. W każdym pokoju zamieścił na ścianie mały rysunek, który może zostać ożywiony przez gościa hotelowego, albo w postaci rekonstrukcji lub opowieści własnej historii. Dozwolone jest wszystko, co sprawia radość i uskrzydla fantazję.

Autor: 
Andrea Labonte/Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 

focus.de

Reklama