Kiedy odwiedzić Chiny? Wybierz najlepszą porę roku dla siebie

Reklama

czw., 06/13/2019 - 14:44 -- Anonim (niezweryfikowany)

Chiny to całoroczny cel podróży. Niezależnie od tego, kiedy tam pojedziesz, zawsze jest miejsce, które warto odwiedzić. Jeśli chodzi o pogodę, najlepszym czasem na odwiedziny w Chinach są wiosna (kwiecień – maj) i jesień (wrzesień – październik), kiedy większość popularnych miejsc ma najbardziej przyjazną turystom pogodę.

Zwiedzanie Chin wiosną (od kwietnia do maja)

Pogoda: jest ciepło i wygodnie. Temperatury średnio wynosi 10–23 ° C, powietrze jest ciepłe, ale świeże. Choć w północnych Chinach jest stosunkowo sucho, deszcz w Chinach południowych nasila się pod koniec wiosny. Deszcze mogą w rzeczywistości poprawić widoki, z pięknymi mgłami na obszarach takich jak rzeka Li (Guilin) i Góry Żółte. Jeśli przejmujesz się deszczem, udaj się w podróż do Pekinu i Xi'anu.

Wiosna to jeden z najlepszych momentów na wizytę w Chinach, zwłaszcza dla miłośników przyrody: wszędzie kwitną piękne kwiaty, a temperatury są przyjemne i ciepłe.

 

Zwiedzanie Chin latem (od czerwca do sierpnia)

Pogoda: lato jest gorące. Średnia temperatura dzienna to 25–33 ° C; pora deszczowa w większości obszarów Chin, zwłaszcza wschodzie i południu. Lato to czas, w którym odbywa się większość atrakcji, np. festiwale. Lato oferuje optymalne warunki dla górskich wycieczek do takich miejsc jak Tybet, Yunnan, Guilin i Zhangjiajie.

Przygotuj się na upał i, jeśli planujesz odwiedzić Pekin, Xi'an i Szanghaj, spróbuj zarezerwować zakwaterowanie z wyprzedzeniem. Jeśli podróżujesz do południowo-wschodnich Chin, np. Hongkong, spodziewaj się opóźnień lub odwołań lotów spowodowanych tajfunami.

Lato to dobry czas na podróż, z wyjątkiem tłumów i upałów. Jest to szczytowy czas podróży chińskich rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i studentów.

 

Zwiedzanie Chin jesienią (od września do października)

Pogoda: temperatura to średnio 15–27 ° C, występuje mniej opadów. Ogólnie rzecz biorąc, jesień ma najlepsze warunki pogodowe z mniejszą ilością opadów niż wiosną lub latem i bardziej przejrzystymi dniami. W większości regionów występują letnie, przyjemne temperatury, a letnie deszcze ustały (z wyjątkiem Hongkongu). Jest więc stosunkowo sucho.

Wielu podróżnych wybiera jesień, aby odwiedzić Chiny, zwłaszcza miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Jesienne kolory i różnorodność świeżych lokalnych owoców wzbogacą Twoją podróż.

 

Zwiedzanie Chin zimą (od listopada do marca)

Pogoda: średnia dzienna temperatura to 8 ° C (46 ° F), a w północnych Chinach zwykle spada poniżej zera. Zimowy sezon w Chinach trwa od listopada do (wczesnego) marca. Poza sezonem, choć pogoda jest chłodniejsza, możesz zaoszczędzić na hotelach, lotach i biletach wstępu, a także uniknąć tłumów turystów.

Miasta w północnych Chinach, takie jak Pekin, Pingyao i Harbin, wyglądają pięknie po opadach śniegu. Jeśli nie poradzisz sobie z chłodną pogodą, w południowych Chinach wciąż są miejsca z cieplejszą pogodą, takie jak Hongkong, Makau, Hainan i południowy Yunnan.

 

Wskazówki dotyczące planowania podróży do Chin

1. Kulturowe i historyczne miejsca, takie jak Pekin, Szanghaj i Xi'an, zazwyczaj nie podlegają dużym wpływom pogody i nadają się do zwiedzania przez cały rok.

2. Zarezerwuj nocleg z dużym wyprzedzeniem i przygotuj się na tłumy chińskich turystów, jeśli podróżujesz podczas Święta Pracy (1-3 maja), Chińskiego Święta Narodowego (1-7 października) i Chińskiego Nowego Roku (pod koniec stycznia lub od początku do połowy lutego).

Autor: 
Aleksandra Piasecka

Reklama