Alton Towers - największy park rozrywki w Wielkiej Brytanii

Reklama

pon., 12/21/2015 - 22:42 -- timber

Alton Towers odwiedza rocznie około 3 mln osób, co daje mu 9 miejsce pod względem popularności spośród wszystkich parków rozrywki znajdujących się w Europie. Opisujemy atrakcje, dojazd, ceny biletów i zakwaterowanie.

 • Alton Towers - informacje podstawowe
 • Atrakcje w Alton Towers
 • Godziny otwarcia
 • Ceny biletów
 • Dojazd do Alton Towers
 • Noclegi i zakwaterowanie

Alton Towers to największy w Wielkiej Brytanii park rozrywki i jak sama nazwa wskazuje, leży w miejscowości Alton w Staffordshire.

Park podzielony jest na dwie główne części - Park „tematyczny” (Theme park) i park wodny.

Alton Towers odwiedza rocznie około 3 mln osób, co daje mu 9 miejsce pod względem popularności pośród wszystkich parków znajdujących się w Europie.

W skład parku wchodzą 2 hotele (The Alton Towers Hotel i Splash Landings Hotel), park wodny, spa, muzeum historii Alton oraz centrum konferencyjne.

Atrakcje w Alton Towers

W parku tematycznym mamy do wyboru ogromną ilość atrakcji w tym wszelkiego rodzaju "przejażdżki", między innymi rollercoastery takie jak:

 • Air
 • Th13teen
 • Nemezis - w 2008 ogłoszony 13-tym najlepszym rollercoasterem na świecie
 • Oblivion - istnieją restrykcje, aby skorzystać z przejażdżki, aby wejść na ten osiągający prędkość 100km/h trzeba mieć co najmniej 1.4 metra wzrostu
 • Rita - znany jest tego, że prędkość 100 km/h osiąga w 2.2 sekundy wiec z cala pewnością jest to coś dla amatorów mocnych wrażeń.

alton_towers_resort2.jpg

Dla mniejszych dzieci i mniej odważnych osób „Laughs & frights”, czyli do wyboru spływy na wszelkiego rodzaju pontonach, pistolety na wodę, poszukiwanie złota oraz wiele karuzeli.

Poza tym w parku odbywają się systematycznie przedstawienia, można pospacerować po ogrodach, odwiedzić muzeum historii Alton Towers, znajduje się też kolejka linowa i „Extraordinary Golf Course”, czyli specjalnie zaprojektowane pole golfowe dla dzieci - niestety, aby skorzystać trzeba dokupić osobny bilet.

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić ale ich ilość jest ogromna i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W parku wodnym natomiast mamy do dyspozycji kilka basenów, poza tym zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji

Godziny otwarcia

W zależności od parku, który wybierzemy, czyli - park tematyczny, park wodny bądź pole golfowe godziny otwarcia są różne w różnych porach roku.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdują się na stronie:

Ceny biletów

Park oferuje możliwość zakwaterowania w hotelu zarówno w samym Alton jak i bezpośredniej okolicy. W sprzedaży dostępne są pakiety, w skład których wchodzi zakwaterowanie wraz ze śniadaniem oraz bilet wstępu do parku.

Rezerwując bilet należy pamiętać, że parki zasadniczo są dwa - tematyczny oraz wodny, wiec trzeba uwzględnić podczas rezerwacji, do którego i w jaki dzień chcemy się wybrać.

Dzienny bilet do parku tematycznego (Theme Park) to koszt około 30 GBP za osobę dorosłą i 25 GBP za dziecko. Ceny oczywiście mogą różnic się w zależności od pory roku i sposobu, w jaki zdecydujemy się kupić bilet. Dla przykładu dodam, że podane ceny dotyczą tylko zakupu online przez internet, a cena za bilet przy kasie w dzień przyjazdu to 40 GBP za osobę dorosłą i 32 GBP za dziecko.

Dostępne są również bilety dwudniowe, grupowe (dla grup powyżej 10 osób) oraz pakiety, o których zostało już wspomniane (zakwaterowanie w hotelu oraz bilet wstępu do parku)

Jeśli chodzi o park wodny to bilety dostępne są online w cenie 15 GBP za osobę dorosłą oraz 10 GBP za dziecko.

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego (np. 2+1) za ok. 35 GBP.

Więcej informacji na temat cen biletów można znaleźć na stronie:

Dojazd do Alton Towers

Park znajduje się pomiędzy dwoma autostradami biegnącymi z północy i południa Wielkiej Brytanii:

 • M6 – przebiegającą obok Stoke-on–Trent
 • M1 – przebiegającą przez Nottingham

Wyżej wymienione autostrady to tylko końcowe odcinki trasy, ale park znajduje się pomiędzy kilkoma większymi miastami wiec problemu z wyborem trasy nie ma.

Dla posiadaczy nawigacji - docelowy kod pocztowy parku to: ST10 4DB

Dla osób niezmotoryzowanych dostępny jest transport publiczny. Do parku można dojechać autobusami z okolicznych dworców kolejowych. Szczegółowe informacje wraz z cenami zamieszczone są na stronie:

Noclegi i zakwaterowanie

Możesz skorzystać z szerokiej oferty hoteli, hosteli oraz pensjonatów.
Ceny za noc rozpoczynają się już od kilkunastu funtów, w zależności od rodzaju zakwaterowania.
Do wyboru mamy pokoje jedno- i wieloosobowe. Część hoteli i pensjonatów oferuje także śniadanie lub pełne wyżywienie w cenie noclegu.

Reklama