Park Przyrodniczo-Ekologiczny w Güstrow

Reklama

pon., 12/21/2015 - 22:47 -- timber

Teren parku to powierzchnia 200 hektarόw. Żyją tu orły bieliki, jelenie i dziki. W trakcie nocnej wyprawy można usłyszeć wycie wilkόw, należących do jedynej w Meklemburgii watahy. Przez całą noc słychać rόwnież pohukiwanie sόw. W kolejnych latach teren parku opanują niedźwiedzie brunatne.
Zabawę i rozrywkę zapewnią dzieciom rόwnież plac zabaw, małe zoo, w ktόrym mogą głaskać zwierzęta i Tastpfad (ścieżka na której znajdują się skrzynki z różnorodnymi elementami związanymi z przyrodą, których zawartość dzieci muszą odgadnąć dotykając ręką). 

Aby poznać nieznany świat nie trzeba koniecznie udać się w dalekie podrόże. Życie pod powierzchnią wody znają tylko nieliczni. Jest ono z pewnością fascynujące: wzdręgi mienią się złotem, cierniki występują rόwnież w wielu innych kolorach. Eleganckie szczupaki czyhają na łup, a duże karpie szukają na dnie czegoś jadalnego. W Parku Przyrodniczo-Ekologicznym w Güstrow można podziwiać podwodny świat bez licencji nurka: 12-metrowy tunel akwariowy przechodzi przez środek wody.
Wystawa w nowoczesnym centrum dla odwiedzających w Parku Przyrodniczo-Ekologicznym Güstrow przemawia do wszystkich zmysłόw, ponieważ wodę można tu nie tylko zobaczyć, ale rόwnież powąchać, poczuć i usłyszeć.

Strona internetowa parku: www.nup-guestrow.de
Adres: 
Natur- und Umweltpark Güstrow
(Park Przyrodniczo-Ekologiczny w Güstrow )
Meklemburskie ZOO Güstrow sp. z o.o.
(Mecklenburgische Tierpark Güstrow GmbH)
Verbindungschaussee
18273 Güstrow

tel.:             +49 3843-24680      
fax: +49 3843-246820

Godziny otwarcia: 
kwiecień – październik
codziennie w godz. 9.00-19.00
listopad-marzec
codziennie w godz. 9.00-16.00

Bilety wstępu:
Dorośli: 8,50 EUR
Bilet ulgowy (studenci, renciści): 7,50 EUR
Dzieci (od 3-16 lat): 4 EUR
Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe, 2-3 dzieci): 21 EUR

Źródło: https://www.mecklenburg-vorpommern.eu/

Reklama