Parki, w których labirynatach sie zgubisz....

Reklama

pt., 09/30/2016 - 20:20 -- Anonim (niezweryfikowany)

Berlin jest niezaprzeczalnie buzującą stolicą: dziewięć razy większy od Paryża, z populacją 3,5 miliona, a na każdy kilometr kwadratowy przypada 3,809 Berlińczyków. Mimo tego, że Berlin jest drugim największym państwem w Unii Europejskiej, posiada 900 barów, 140 teatrów, 175 muzeów i więcej barów z kebabem niż w samym Stambule, jest nieprawdopodobnie zielonym miejscem. Według strony poświęconej atrakcjom turystycznym Berlina Visit Berlin, znajduje się tam ponad 2,500 publicznych parków oraz ogrodów, a prawie jedna piąta miasta jest pokryta drzewami.

Berlin z pewnością jest ekscytującym miejscem, w którym można ciekawie spędzić czas, a w szczególności spędzić go na łonie natury. Poprosiliśmy grupę mieszkańców o podanie nam ich ulubionych miejsc zieleni w tym mieście, idealnych do relaksu i odpoczynku.

 

Największy śródmiejski park w Berlinie - Tiergarten - jest wart zwiedzenia szczególnie ze względu na Gaslaternen-Freilichtmuseum, według miejscowego Robby Block. Muzeum latarni może i nie brzmi jak oczywisty wybór miejsca typu „musisz-zobaczyć”, ale 90 latarni - zebranych z 25 niemieckich i 11 europejskich miast - znajduje się wzdłuż ulicy Straße des 17 Juni, które w nocy rozświetlają park, czyniąc miejsce specjalnym, szczególnie dla romantycznego spaceru.

 

Większość z berlińskich parków i terenów rekreacyjnych ma wstęp wolny; jednak Britzer Garten wymaga niewielkiej opłaty za wstęp. 2 euro nie uszczupli znacznie Twojego portfela, a pozwoli Ci na wizytę w artystycznych ogrodach tematycznych (od „różanego” poprzez „wiedźmy” i „geologiczny”), zawiłym labiryncie oraz niezwykłej kawiarni, która wyglądem przypomina norę hobbita. Grzechem byłoby nie wspomnieć o 10-hektarowym morzu dalii oraz Dahlienfeuer - w dosłownym znaczeniu „ogień dalii”, który pojawia się jesienią, kiedy 10000 dalii przekształca się w jaskrawe odcienie żółci i pomarańczy.

 

Jednym z Volksparks („parków narodowych” ), które nie mogą zostać ominięte na liście to Humboldthain, gdzie dawny bunkier został przekształcony w platformę widokową. Kolejnym polecanym miejscem jest Rehberge, zielony teren, całkowicie odmienny od ponurej i szarej dzielnicy Wedding. Gdy już będziesz na miejscu, nie zapomnij odwiedzić zagrody dla dzików, a w ciepłych miesiącach funkcjonuje tam kino plenerowe. I wreszcie Volkspark Prenzlauer Berg, faworyt jednego z berlińczyków - Jérémie'go Gerhardta. Jest to jego ulubiony park, ponieważ „jest nieco szalony; czujesz się jak Alicja w Krainie Czarów z tymi wszystkimi posągami”.

 

Jeśli szukasz prawdziwie lokalnego Berlina, jako cel swojej podróży obierz Schlachtensee. Zlokalizowane na skraju słynnego grunwaldzkiego lasu, jest najczystszym oraz najpiękniejszym jeziorem w całym mieście. Oferuje połączenie zieleni i niebieskiego koloru oraz przekąski w restauracji. Jest tam również deptak otaczający jezioro, idealny do joggingu i spacerów. Grunewald jest największym zielonym terenem w Berlinie, jest także domem dla Grunewaldturm, wieży z widokiem na jeziora oraz lasy.

Autor: Travel Desk

Tłumaczenie: Daria Skrzypczak  

Źródło: https://www.independent.co.uk/travel/europe/berlin-holidays-tiergarten-britzer-garten-volksparks-humboldthain-schlachtensee-parks-spotted-by-a7226936.html

Reklama