Egipt Hurghada - Miejsce przeklęte. Kolejna śmierć modelki

Reklama

ndz., 06/11/2017 - 09:51 -- zzz

Przeklęty Egipt! Hurghada była dawniej wakacyjnym rajem dla wszystkich turystów. Teraz staje się miejscem terroru. Turystka niemieckiego pochodzenia, Henriette Hömke († 29) udała się do Egiptu, aby odpocząć. Jednak po kilku dniach turystka zmarła w tajemniczych okolicznościach.

29-letni modelka i fitness trener Henriette Hömkeová podobno cierpiała na anoreksję. Pobyt w Egipcie zamienił się w tragedię. Modelka zmarła z nieznanych powodów. Spekulacji jest wiele. Niektórzy twierdzą, że organizm modelki był tak słaby, że nie poradził sobie ze zmianami klimatycznymi. Inna teoria mówi, że modelka miała kłopoty psychiczne.

Jednak niemieckie media powiązały zgon modelki ze śmiercią Polki Magdaleny Żuk, która rzekomo również miała problemy psychiczne i zmarła w tym samym szpitalu, co Henriette Hömkeová.

Magdalenę Żuk z powodu "problemów psychicznych" rzekomo personel przywiązał bandażami do łóżka, po czym wyskoczyła z okna, a kiedy dotarła do szpitala w Hurgadzie udusiła się.

Portale informacyjne donosiły o serii samobójstw turystek w Egipcie i że Magda nie była pierwszą ofiarą. Nie bez znaczenia jest zadziwiający zbieg okoliczności tajemniczych zgonów. Młode dziewczyny, to samo miasto, blond włosy, jasne oczy, próby samobójstwa, rzekome choroby psychiczne turystek.

Wcześniej samobójstwo popełniła niemiecka turystka, która „wyskoczyła z 4. piętra hotelu w Hurgadzie”. Samobójstwo miała też usiłować popełnić rosyjska turystka.

 

 

Na rządowej stronie MSZ zamieszczono listę krajów niebezpiecznych: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych(link is external)(link is external)

Egipt – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących zaznaczone na czerwono - nie podróżuj.

 

Obywatelom przebywającym w Egipcie, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie miejsc zagrożonych atakami i stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. Zaleca się śledzenie na bieżąco sytuacji w Egipcie i dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PL PORTAL PL

Reklama