Najstarsza kopalnia soli w Polsce, aktualnym kierunkiem udanych wycieczek dla grup zorganizowanych..

Reklama

pon., 02/24/2020 - 16:01 -- moderator2

Bardzo dobre położenie geograficzne i komunikacyjne.

Kopalnia Soli Bochnia uczyniła miasto Bochnię najstarszym miastem Małopolski. To malownicze miasteczko położone jest na granicy Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Droga do Krakowa trasą 94 lub autostradą A4 zajmuje ok. 30 min. Miasto położone jest na szlakach turystycznych prowadzących na wschód i południe Polski.

Ponad 20 lat doświadczeń w organizacji ruchu turystycznego.

Kopalnia Soli Bochnia od ponad 20 lat prowadzi ruch turystyczny wzabytkowych wyrobiskach kopalni. Od początkudziałalności turystycznej, niezwykłe, solne podziemia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem osób, które je zwiedzały. Wszyscy zgodnie podkreślali, autentyczny charakter, surowość i piękno kopalni.

Z czasem trasa turystyczna zyskała oprawę w postaci Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, która prezentuje historię, rzemiosło górnicze, pokazuje zagrożenia panujące w dawnej kopalni. Rozszerzanie oferty produktów zaowocowało powstaniem kolejnych tras: Trasy przyrodniczej i trasy o charakterze ekstremalnym „Wyprawa w Stare Góry”. Atrakcje w postaci przejazdu kolejka górniczą i dodatkowa usługa, jaką jest podziemna przeprawa łodzią to największe atrakcje bocheńskiej kopalni. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze jest jedyną tego typu atrakcją w Polsce. Przeprawa odbywa się w towarzystwie flisaków, w 12 osobowych łodziach. Czas przeprawy to kilka minut, ale miejsce przez które się przepływa, panujący w nim spokój, półmrok, silnie oddziałują na nasze poczucie czasu.

 Przeprawa łodzią to bez wątpienia oferta która bardzo wyróżnia bocheńską kopalnię na tle innych tego typu obiektów.

Inspiracje z wnętrza ziemi dla touroperatorów, organizatorów wycieczek i wypoczynku.

Oferta turystyczna kopalni to skarbnica produktów tematycznych, skierowanych do wyspecjalizowanych grup odbiorców. Szeroką gamę produktów oferty uzupełnia oferta skierowana bezpośrednio do organizatorów turystyki młodzieżowej i szkolnej. Ścieżki edukacyjne, integracja, pobyty nocne, to propozycje dla touroperatorów i organizatorów wypoczynku dla dzieci nie tylko podczas roku szkolnego, ale również na czas wakacji (obozy, kolonie). Zwiedzanie trasy turystycznej uzupełnionej o przeprawę łodzią cieszy się wielką popularnością wśród grup zorganizowanych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych w tym coraz częściej grup z zagranicy.

Pobyty nocne są doskonałą bazą dla organizacji wycieczek dwudniowych, zapewniając jednocześnie nocleg w nietypowym, miejscu i zwiedzanie obiektu o charakterze muzealnym i przyrodniczym. Udane połączenie elementów historycznych, edukacyjnych, z atrakcjami nawiązującymi do codziennych zajęć górniczych, to niekwestionowane atuty oferty. W połączeniu z możliwością przebywania w unikalnym mikroklimacie kopalni, wolnym od zanieczyszczeń i smogu, powodują, że kopalnia cieszy się nieustającym zainteresowaniem. 

Gwarancja dobrej pogody przez cały rok.

Bocheńska kopalnia jest obiektem całorocznym. Można śmiało powiedzieć,że gwarantuje dobrą pogodę i wiosenną temperaturę przez cały rok.

Od listopada do końca marca trwa w kopalni sezon niskich cen.

Miasto Bochnia otwiera się na nowe potrzeby turystyczne, dobiegają końca prace związane z rewitalizacją centrum miasta, które stanie się na pewno nowym kierunkiem dla rodzinnych weekendowych wycieczek z sąsiedniego Krakowa i Tarnowa.

Więcej informacji na temat oferty na stronie www.kopalnia-bochnia.pl

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54
biuro@kopalnia-bochnia.pl

Współpraca z Biurami podróży: 14 615 24 69 

Autor: 
Redakcja Wiadomości Turystyczne
Źródło: 

wiadomosciturystyczne.pl

Reklama