O czym warto pamiętać podczas wyprawy w góry?

Reklama

pon., 07/22/2019 - 14:23 -- izabela.szkatula

Górskie wycieczki to popularny sposób spędzania wakacji. Cieszą nas widokami i satysfakcją z osiągniętego celu. Należy jednak odpowiednio się do nich przygotować. O czym warto pamiętać?

Po pierwsze – zawsze należy wybierać trasę odpowiednią dla swoich możliwości. Tutaj nie powinno się przeceniać własnych możliwości, może to bowiem, zagrozić naszemu zdrowiu. Tak samo jak pogoda – wybierając się w góry trzeba mieć na uwadze jej zmienność.

Także strój odgrywa ważną rolę w wycieczkach górskich. Powinniśmy zdecydować się na dobór odpowiedniego obuwia i skarpet trekkingowych. Buty powinny chronić kostkę, absolutnie należy zapomnieć o klapkach lub sandałach.

W plecaku powinien znaleźć się spory zapas wody, oraz prowiantu. Należy zastanowić się, czy będziemy stołować się w schronisku, czy też na świeżym powietrzu.

Telefon z kolei powinien być naładowany. Chociaż nie jest on dobrym przykładem nawigacji, może okazać się niezbędny podczas nieszczęśliwego wypadku. Dlatego też, warto zabrać ze sobą power bank.

Niezależnie od stopnia zaawansowania, istnieją zasady, które obowiązują każdego. To dzięki nim możemy cieszyć się bezpiecznym odpoczynkiem w górach.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

WP

Reklama