Edynburg: "Szkoła Skautek"

Reklama

pon., 12/21/2015 - 22:36 -- timber

Organizacja Girlguiding Scotland wyszła z inicjatywą zorganizowania specjalnych zajęć w stylu skautingu dla polskich nastolatek. New Leith Division zorganizuje wkrótce festyn mający na celu przedstawienie organizacji polskiej społeczności w Edynburgu.

Girlsguidiszkola_skautek2.jpgng to obozy survivalowe wyłącznie dla dziewcząt. Uczestniczą one w spływach kajakowych, wycieczkach, ćwiczeniach na orientację w terenie czy uczą się rozpalania ogniska w ekstremalnych warunkach pogodowych. Z drugiej strony, uczestniczą w workshopach z projektantowania mody, sesjach filmowych, wspólnie wyjeżdżają na koncerty muzyki popularnej czy uczą się zawodu tłumacza. Angażują się też w międzynarodowe projekty młodzieżowe.

Na terenie Szkocji organizacja zrzesza obecnie 58,612 osób w wieku od 6 do 25 lat. W ramach Girlguiding działają 4 grupy wiekowe: Rainbows (5-7 lat), Brownies (7-10 lat), Guides (10-14 lat) i Senior Section (14-25 lat). Nad dziewczętami pieczę sprawują odpowiednio wykwalifikowane instruktorki.

Girlsguiding Scotland zorganizuje wkrótce imprezę zapoznawczą, w trakcie której dziewczęta szkola_skautek3.jpgbędą mogły wziąć udział w zajęciach, grach i zabawach podobnych do tych, które mają miejsce na zbiórkach. Dla rodziców będzie to szansa spotkania się z drużynowymi, dopytania o interesujące ich szczegóły oraz zapisania dzieci do konkretnych drużyn. Dokładny termin i miejsce imprezy zostaną podane wkrótce.

szkola_skautek4.jpgOrganizacja poszukuje też osób, które chciałyby pomóc w prowadzeniu spotkań jako wolontariuszki, a szczególnie tych, które byłyby zainteresowane zdobywaniem kwalifikacji instruktorskich.

Kontakt
Więcej informacji o Girlguiding uzyskać można:
- w j. angielskim: na stronie https://www.girlguidingscotland.org.uk/
- w j. polskim: informacje w załączonych ulotkach a kontakt pod nr tel 07900 474 001 (Sylwia Kiro Żabińska-MacIntyre), lub mailowo:DevWorker@girlguiding-scot.org.uk

Reklama