Jaki jest najlepszy dzień na rezerwację biletu lotniczego?

Reklama

wt., 06/01/2021 - 22:23 -- MagdalenaL

Kupowanie taniego biletu lotniczego może przysporzyć bólu głowy. Aby uniknąć spędzania godzin w Internecie bez żadnego skutku, ułożyliśmy 4 kroki, które należy wykonać, aby upewnić się, że trafisz na prawdziwą okazję bez zbędnego wysiłku!

Kto nigdy nie spędził wielu godzin w sieci szukając taniego biletu niech podniesie rękę! W gąszczu linii lotniczych i ofert internetowych nie zawsze jest łatwo znaleźć bilet w najlepszej cenie na lot krajowy lub międzynarodowy. Do stresu związanego z lotem dochodzi lęk przed wydaniem zbyt dużej sumy pieniędzy, a tego nie zawsze da się uniknąć.

Zgadzamy się, chodzi o to, aby nie wydawać na bilety równowartości swojego miesięcznego czynszu, zwłaszcza gdy wiesz, że odwołane lub opóźnione loty są ostatnio na porządku dziennym. Stąd ważne pytanie: jak znaleźć najlepszą cenę bez konieczności odświeżania stron co 5 minut?

1. Jak zabrać się za przeglądanie Internetu?

Można to powtarzać bez końca, ale w swoich poszukiwaniach nigdy nie powinno się używać tego samego komputera dwa razy - ze względu na adres IP. Śledzenie adresów IP umożliwia niektórym odwiedzanym już witrynom dostosowanie cen (zazwyczaj w górę), aby zachęcić Cię do natychmiastowego zakupu w obawie przed dalszym wzrostem! Aby uniknąć tej sytuacji, możesz otworzyć okno incognito, użyć innego komputera lub wyczyścić historię przeglądania i pamięć podręczną.

2. Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować bilety?

Według kilku badań bilety należy zarezerwować od 6 tygodni do 2 miesięcy przed podróżą. Inaczej masz większe ryzyko anulowania rezerwacji lub szefa, który może przysporzyć Ci problemów (na przykład odwołać urlop w przypadku jakichś problemów).

3. Jaki jest najlepszy dzień na rezerwację biletu?

Według badania przeprowadzonego przez serwis Air indemnité i stronę do porównywania lotów Liligo w 2018 roku (analiza ponad miliona lotów wylatujących i przylatujących do Francji) najlepszy dzień na rezerwację lotu to czwartek rano między 6.30 a 8.00! Wyniki są bardzo jasne: w tym porannym przedziale czasowym oferowane są najniższe ceny biletów. Tak wczesne godziny przyprawiają o ból głowy, ale czego się nie robi, aby uniknąć jedzenia zupek chińskich przez 6 miesięcy?

Dla porównania z weekendem: sobota i niedziela to najgorsze dni na rezerwację - cena może wzrosnąć nawet dwukrotnie między czwartkiem a sobotą rano.

Dobra rada: korzystaj z platform porównujących ceny, dzięki czemu nie będziesz musiał/a godzinami szukać na wszystkich stronach internetowych linii lotniczych.

4. Jaki jest najlepszy dzień na wyjazd?

Na podstawie tego samego badania przeprowadzonego w 2018 roku (patrz powyżej), najlepszym dniem tygodnia na wejście na pokład jest wtorek! Ale uwaga, ten dzień jest również uważany za najgorszy pod względem opóźnień i odwołanych lotów. Tak, to wszystko brzmiało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe! Rada? Dobrym kompromisem pozostaje środa, która według badania również posiada dość niskie ceny i zmniejszone ryzyko odwołania lotu.

Autor: 
Chloe Villemant / tłum. Paweł Ołoś
Dział: 

Reklama