Japonia rozpoczyna projekt, który otwiera kraj dla turystów

Reklama

czw., 06/09/2022 - 16:34 -- MagdalenaL

17 maja rząd Japonii ogłosił, że do końca miesiąca rozpocznie projekt, mający na celu wznowienie przyjmowania turystów zza granicy.

Dotyczy on osób ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Tajlandii oraz Singapuru, które otrzymały już trzy dawki szczepionki. Japońska Agencja Turystyczna (JTA) będzie planować wraz z biurami podróży wycieczki dla niewielkiej ilości turystów, której przez cały czas trwania ustalonego planu podróży, towarzyszyć będzie przewodnik.

Mówi się, że do tworzenia wytycznych wykorzystane będą środki przeciwdziałające zarażeniem się nowym typem koronawirusa oraz odpowiednie inspekcje.

Zarówno poza krajem, jak i w samej Japonii wzrasta liczba głosów, opowiadających się za złagodzeniem surowych restrykcji, skierowanych do zagranicznych turystów.

Obecnie do Japonii dziennie pozwolenie na przyjazd zyskuje do 10 tys. osób, ale nie wliczają się w to osoby z czystą chęcią zwiedzania. Dotyczy to tylko Japończyków, obcokrajowców z wizą oraz ich rodzin, a także naukowców, studentów lub biznesmenów, którzy wcześniej otrzymali zgodę.

 

Autor: 
Źródło: CNN.co.jp / Tłumaczyła: Alicja Benowska
Dział: 

Reklama