,,Loty donikąd” robią furorę a bilety na nie wyprzedają się w 10 minut.

Reklama

sob., 09/19/2020 - 20:19 -- MagdalenaL

,,Lot donikąd” linii lotniczych Qantas jest najszybciej sprzedającym się lotem w historii a bilety na niego wyprzedają się w 10 minut. Flagowy australijski przewoźnik uruchomił 7-godzninną, malowniczą trasę dookoła kraju, która ze względu na trwające ograniczenia podróży zarówno wystartuje jak i wyląduje w Sydney.

Wylot i przylot będą miały miejsce 10 października i choć lot nigdzie się nie zatrzyma to umożliwi pasażerom podziwianie widoków nad Uluru, Wielką Rafą Koralową i innymi znanymi miejscami. Na pokładzie samolotu Boeing 787 znajdowały się 134 miejsca w cenie od 575 do 2765 dolarów, w zależności od klasy biletu.

- To prawdopodobnie najszybciej sprzedający się lot w historii Qantas. Ludzie wyraźnie tęsknią za podróżami i przeżyciami związanymi z lataniem. Jeśli jest na to zapotrzebowanie, to w czasie, gdy wszyscy czekamy na ponowne otwarcie granic, na pewno bardziej skupimy się na tych malowniczych lotach - powiedział rzecznik Qantas.

Przewoźnik oferuje również loty widokowe na Antarktydę. Samoloty nabyte specjalnie na potrzeby planowanej bezpośredniej trasy Wielka Brytania – Australia są obecnie używane do 13-godzinnych lotów z Melbourne, organizowanych przez Antarctica Flights. Pasażerowie są zobowiązani zapłacić od 876 dolarów wzwyż za 13-godzinny lot do zamarzniętego kontynentu i z powrotem. Spora część podróży odbywa się nad morzem, jedna trzecia lotu nad samą Antarktydą.

- Gdy jesteśmy nad Antarktydą większość pasażerów wstaje z foteli i porusza się po samolocie co pozwala wszystkim na pokładzie cieszyć się doskonałymi krajobrazami. Samolot przelatuje w długich, szerokich ,,ósemkach" nad różnymi punktami krajobrazu, aby umożliwić oglądanie tych spektakularnych widoków z obu stron samolotu – twierdzi firma.

Organizacje ochrony środowiska bardzo krytykują koncept ,,lotów donikąd”.

- To, że tak chętnie wchodzimy na pokład samolotu lecącego donikąd pokazuje jak bardzo jesteśmy uzależnieni od latania. Często mówi się, że nie możemy żyć bez lotów, ponieważ umożliwiają nam doświadczanie i zrozumienie innych miejsc i kultur. Jednakże wszystkie te loty produkują ogromne ilości zanieczyszczenia - coś, bez czego możemy się obejść w tym krytycznym dla klimatu momencie - powiedziała w rozmowie z The Independent Anna Hughes, kierowniczka Flight Free UK.

Popularność takich wyjazdów wynika po części z faktu, że granice Australii są obecnie zamknięte dla wszystkich przybywających podróżnych, z wyjątkiem obywateli Australii, jej mieszkańców oraz ich najbliższych członków rodziny. Podróże zagraniczne również są zakazane, chyba że obywatele uzyskają specjalne pozwolenie.

Już jakiś czas temu Qantas stwierdziło, że nie planuje żadnych lotów międzynarodowych przed drugą połową przyszłego roku, wyjątkiem prawdopodobnie ma być Nowa Zelandia. Oświadczenie linii lotniczych dotyczące usług międzynarodowych sugeruje, że Australia pozostanie zamknięta dla zwiedzających aż do drugiej połowy 2021 roku.

Autor: 
Helen Coffey (tłum. Natalia Chrypliwy)
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama