Wakacje w Niemczech: w których krajach hotele są teraz otwarte i kto może z nich skorzystać

Reklama

czw., 05/06/2021 - 22:05 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Vlada Karpovich / Pexels

W wielu miejscach liczba nowych zakażeń spada, a wskaźnik szczepień rośnie - wiele osób w Niemczech marzy o wakacyjnych wyjazdach. Niektóre landy już oferują konkretne oferty dla turystyki krajowej.

Co stanie się z wakacjami w tym roku? W czasie pandemii wielu ludzi w Niemczech jest tym bardziej zaniepokojonych niż zwykle, a spadające wskaźniki nowych zakażeń koronawirusa co najmniej podsycają nadzieję na wakacje. Na przykład w nadbrzeżnych krajach związkowych i na południu widać, że już rozpoczęto ostrożne otwieranie się turystyki. Z drugiej strony, w innych częściach Niemiec prawdopodobnie zajmie to trochę czasu. Do wyboru są:

Schleswig-Holstein

W najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym turystyka otworzyła się 19 kwietnia, choć z ograniczeniem regionalnym. Schleiregion wokół Schleswig i Kappeln oraz Eckernförde rozpoczęły otwarcie się od ścisłych wytycznych. North Friesland rozpoczął się 1 maja, wraz z Syltem i innymi wyspami.

Warunkiem kolejnych otwarć jest stabilna sytuacja zakażeń. Rząd zakłada, że ​​liczby będą nadal spadać - powiedział Günther. Na północy liczby zakażeń w Niemczech ostatnio spadły. Jeśli chcesz zostać na noc jako turysta w północnej części Niemiec musisz przyjechać ze świeżym negatywnym testem na koronawirusa i odnawiać go co trzy dni.

Dolna Saksonia

Od przyszłego tygodnia rozpocznie się ruch turystyczny na obszarach, na których występowanie w ciągu siedmiu dni nie przekraczy 100 dni - ale powinno to pozostać ograniczone do mieszkańców Dolnej Saksonii co najmniej do końca maja. Następnie będzie  można ponownie zameldować się w hotelach, apartamentach wakacyjnych i kempingach, a jest to połączone z negatywnymi szybkimi testami lub zaświadczeniem o szczepieniu.

Rzeczniczka rządu powiedziała w środę w Hanowerze, że kolejne kroki łagodzenia restrykcji okażą się w ciągu dwóch tygodni. Dalsze otwarcie ruchu turystycznego dla gości spoza kraju mogłoby wtedy zostać włączone do rozporządzenia dot. koronawirusa, które weszłoby w życie 31 maja.

Meklemburgia-Pomorze Przednie

Od środy w pełni zaszczepione osoby z innych krajów związkowych mogą przyjeżdżać, jako turyści. W przeciwnym razie kwarantanna obowiązuje do 22 maja, jak powiedział minister zdrowia Harry Glawe (CDU). Z tygodniowym wyprzedzeniem rząd chciał omówić dalsze postępowanie. Celem jest częstość występowania około 50 osób zakażonych, tylko wtedy powinny istnieć regiony modelowe, takie jak Szlezwik-Holsztein, jako pierwszy krok dla turystyki i gastronomii do przetestowania tego, co się sprawdziło.

Bayern

Premier Markus Söder (CSU) ogłosił we wtorek, że wakacje w Wolnym Państwie na początku świąt Zielonych Świątek 21 maja w regionach o niskim wskaźniku zakażeń koronowych będą ponownie dozwolone. W dzielnicach i niezależnych miastach ze stałą częstością występowania w ciągu siedmiu dni, wynoszącą mniej niż 100, należy zezwolić na ponowne otwarcie hoteli, apartamentów wakacyjnych i kempingów.

Hamburg

Inaczej sytuacja wygląda w mieście hanzeatyckim: w Hamburgu turystyka nie jest dozwolona na czas nieokreślony. Czerwono-zielony Senat na czele z burmistrzem Peterem Tschentscherem (SPD) jest uważany za bardzo rygorystyczny, jeśli chodzi o wdrażanie ograniczeń związanych z pandemią. W związku z tym apartamenty i hotele są nadal zamknięte dla osób podróżujących prywatnie.

Berlin

Nawet w stolicy Niemiec nie ogłoszono jeszcze, że hotele zostaną wkrótce otwarte, jeśli zachorowalność spadnie poniżej 100. Z punktu widzenia burmistrza Michaela Müllera (SPD) niezbędne jest ogólnokrajowe porozumienie w sprawie możliwości wypoczynku w okresie letnim. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, oferty turystyczne powinny pojawić się również latem w Berlinie. Na Zielone Świątki - podobnie jak w Brandenburgii - rozważana jest idea otwarcia cateringu plenerowego.

Baden-Württemberg

W związku z nieznacznym spadkiem zachorowań w ciągu siedmiu dni rząd stanowy ostrożnie wzbudził nadzieję, że ogródki piwne i tereny hotelowe będą otwarte w czasie świąt Zielonych Świątek. Premier Winfried Kretschmann (Zieloni) powiedział, że może sobie wyobrazić, że będzie to możliwe w Zielone Świątki w miastach i dzielnicach, w których liczba infekcji koronawirusa była niska przez kilka kolejnych dni i podkreślił mniejsze ryzyko infekcji na zewnątrz. Możliwe do wyobrażenia rozluźnienia obostrzeń są łączone z odpowiednią strategią badań i przedstawieniem karty szczepień dla osób w pełni zaszczepionych

 

Autor: 
tłum. Monika Wilk
Dział: 

Reklama