Wybieram sercem, wybieram Serbię: wybieram Aranđelovac i Topolę

Reklama

śr., 07/07/2021 - 11:34 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Profimedia

Kontynuacją letniej kampanii promocyjnej Serbskiej Organizacji Turystycznej Wybieram Serbię była wizyta krajowych mediów i przedstawicieli SOT w miastach Aranđelovac i Topola, której celem było przybliżenie oferty turystycznej tych dwóch miast dla turystów podróżujących po kraju.

Obydwa miasta Szumadiji charakteryzują się bogatą ofertą dziedzictwa kulturowego i historycznego, co znajduje odzwierciedlenie w licznych miejscach, których oferta zawiera się od prehistorii po sztukę współczesną.

Podczas tej wizyty przedstawiciele mediów mieli okazję zapoznać się z Orašac, miejscem wybuchu I Powstania Serbskiego. W kompleksie pamięci w Orašac zwiedzający mają dostęp do zdigitalizowanej wystawy Powstańcy mówią, która „ożywia” bohaterów tego okresu za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Kolejnym punktem wizyty była Jaskinia Risovača, która ze względu na swoje walory przyrodnicze i wartości kulturowo-historyczne została uznana za pomnik przyrody i dobro kulturowe o wyjątkowym znaczeniu.

W parku Bukovicka Banja zaprezentowano publiczności dorobek rzeźbiarski powstały w ramach Międzynarodowego Sympozjum Beli Vencac oraz odnowiony pawilon ze źródłami mineralnymi.

Pałac Karadziordzieviciów, mauzoleum z cerkwią św. Jerzego w Oplenac, a także królewska winnica przypomniały o znaczeniu Topoli dla kultury i historii naszego kraju.

Wycieczki po miejscach promowanych przez Organizację Turystyczną Serbii w letniej kampanii „Wybieram Serbię” będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach.

 

Autor: 
tłum. Maciej Sidor
Źródło: 

B92

Dział: 

Reklama