Wybieram sercem, wybieram Serbię: wybieram Čačak i Užice

Reklama

śr., 07/07/2021 - 11:38 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Depositphotos / gustavofrazao

W ramach letniej kampanii promocyjnej Wybieram Serbię Serbska Organizacja Turystyczna zaprezentowała turystom krajowym ofertę turystyczną dwóch kolejnych destynacji. Są to Čačak i Užice, z których okolicami zapoznali się przedstawiciele krajowych mediów. Wizyta została zorganizowana we współpracy z Organizacją Turystyczną Miasta Čačak i Organizacją Turystyczną Užice.

Čačak oprócz wyjątkowej oferty aktywnego wypoczynku, z którą goście zapoznają się w wąwozie Ovčar-Kablar wspinając się na szczyt Kablaru, może poszczycić się bogatą ofertą zabytków kulturalnych i historycznych. Chodzi tu chociażby o klasztory u podnóża Ovčary i Kablaru, z powodu których region ten nazywany jest Małą Świętą Górą oraz o Muzeum Narodowego Miasta Čačak i galerii słynnej artystki i filantropki Nadeždy Petrović, z której to postaci szczególnie dumni są mieszkańcy miasta.

Na historyczną przejażdżkę zabiera nas zabykowa kolei Šarganska osmica, która jest dostępna dla każdego, kto wybierze na wakacje okolice Užic. Podczas wizyty przypomniano, dlaczego warto wybrać Drvengrad, a dziennikarze utwierdzili się w przekonaniu, że i w tym miejscu można spędzić niezapomniane chwile.

Ceramika Zlakusa podbiła już świat, a na tej drodze znajduje się śliwowica. Mianowicie są to produkty, które już znajdują się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO lub, jak w przypadku śliwowicy, podjęto inicjatywę o podobnym celu. Podczas wyjazdu dyskutowano również o znaczeniu dla regionu, z którego pochodzą, a także dla wszystkich turystów, którzy odwiedzają te miejsca.

Wycieczki do miejsc polecanych przez Organizację Turystyczną Serbii tego lata będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach.

Autor: 
tłum. Maciej Sidor
Źródło: 

B92

Dział: 

Reklama