Wyspy- przewodnik

Reklama

czw., 08/06/2020 - 19:03 -- MagdalenaL

Kwatery na wyspach najczęściej w swojej ofercie zawierają taras lub balkon oraz znajdują się w pobliżu plaży. Ekscytująca jest sama myśl o urlopie w miejscu, gdzie bogactwa morza są na wyciągnięcie ręki. Osobliwość odpoczynku na wyspach przejawia się w spokoju i ciszy oraz relaksie wysokiej jakości, w błogosławieństwach przyrody. Morze Adriatyckie słynie za jedno z najczystszych mórz w Europie, szczególnie z mórz otwartych, otoczonych wyspami oraz za wspaniały wypoczynek i lek dla duszy i ciała, który jest gwarantowany. Zarezerwujcie apartament, dom czy pokój w naszej ofercie kwater prywatnych, na jednej z chorwackich wysp i po prostu dajcie się ponieść.

 

Poznajcie piękno pereł, które zachowały się na różnych wyspach Morza Adriatyckiego. To Chorwacka bajka składająca się z 1244 wysp, wysepek i raf, której nie możecie zignorować. 

Kwarner – chorwacka tradycja w dźwiękach, które noszą wyspy

Chorwacja latem, na Krku, wypełni wasze dni dźwiękami starych instrumentów dętych, o nazwie sopil. Cres odkryje nadzwyczajną tajemnicę - Vransko jezioro, słodkowodne zjawisko, które jest rzadkością na wyspie Krk. Weźcie udział w nurkowej przygodzie Loszinja, którego wybrzeże skrywa zatopione antyczne statki. Na wyspie Rab Chorwacja oferuje codzienny odpoczynek w towarzystwie rycerzy i  łuczników rabskiej fjery.  Pag, którego powierzchnia przypomina krater księżyca, zapamiętajcie z tradycji smaków, które poczujecie w każdym kęsie paszkiego sera. 

Dalmacja północna – wyspy zaplątane w sieci rybackie 

Złówcie sami rybny obiad podczas łowienia turystycznego, które Chorwacja oferuje na wyspie oliwek, wyspie Ugljan. Zakochani mogą spędzić radosny dzień na wyspie miłości – Galešnjaku, która sercowatym kształtem gwarantuje romantyczne wakacje. Odpoczynek aktywny spędzicie na wyspie Pašman, która z licznymi górskimi trasami rowerowymi przetestuje waszą sprawność w dalmackim krajobrazie. Przepłyńcie parkiem przyrody Telašćica, zalewem wciągniętym w ląd Długiego Otoku, którego „porozrzucane” wysepki zachwycają. 

Dalmacja Środkowa – chorwacka bajka pokolorowana zapachem lawendy

Chorwacja zabawi was dawną sprzeczką – „czyja jest wysepka Mrduja”, którą wyspy Šolta i Brač organizują corocznie, kiedy każdy ze swojej strony, lądem próbuje przybyć na Mrduję. Spędźcie wakacje w miejscu z pocztówki, plaży Zlatni rat, symbolu turystycznym Brača. Chorwacja zabłyśnie ciekawostkami najbardziej słonecznej wyspy Hvar, która zapachem chorwackiej lawendy upiększa Stari Grad – najstarsze chorwackie miasto. Odkryjcie skryte zatoki na wyspie Vis, wyspie na środku nieskończonego morza. Zanurzcie się w nieopisany lazur Modrej špilji na pobliskiej wyspie Biševo.

Dalmacja Południowa – zalesione wyspy zagubione w czasie. 

Odwiedźcie miasto, w którym urodził się podróżnik Marko Polo, na wyspie Korčula, a zakochacie się w tym miejscu. Miasteczko to jest okrążone średniowiecznymi wieżami. Obejrzyjcie walki na miecze – kolorowy taniec Moreškę, którym Chorwacja każdego lata zachwyca licznych turystów. Nietknięty park przyrody i piękno życia wypełnione tradycją mieszkańców czeka na was na wyspie Lastovo. Ucieknijcie od codzienności w pobliżu Dubrownika, gdzie was odprężą wyspy elafickie zapachem borów, podczas kiedy będziecie się opalać na tajemniczych piaszczystych plażach.

Parki narodowe – wyspy skarbów, które skrywa Chorwacja

Wypłyńcie morskimi jeziorami Mljetu na sam środek zachwycającej zieleni tego parku narodowego. Wyspy Kornaty spodobają się fanom nurkowania, którzy w tym parku narodowym mogą poznać ekosystem pod ochroną.  Spędźcie cały dzień na Brijunach, parku narodowym, w którym Chorwacja rozweseli barwnym safari tych rajskich wysp.

Autor: 
Tłumaczyła: Karolina Dopierała
Źródło: 

Adriatic.hr

Dział: 
Więcej zdjęć: 

Reklama